VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dostupné bydlení je pro kvalitní život zásadní

Polička – První město v Pardubickém kraji uzavřelo Memorandum o spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování, kterou zřizuje Úřad vlády České republiky. Tímto městem je Polička.

21.11.2017
SDÍLEJ:

PRVNÍ SETKÁNÍ při řešení dostupného bydlení pro všechny skupiny obyvatel v Poličce se uskutečnilo v říjnu.Foto: archiv města Polička

Výstupem vzájemné roční spolupráce, jež započala minulý měsíc, bude Koncepce dostupného bydlení města Polička, která zapracuje potřeby všech sociálních skupin ve městě a okolí v oblasti bydlení včetně potřeb startovacích bytů, chráněného či podporovaného bydlení či možnosti ubytování osob bez domova a bez přístřeší.

ZÁSADNÍ OTÁZKY
Jaké jsou hlavní problémy s bydlením v Poličce? Jak se přidělují městské byty? Mají všechny cílové skupiny možnost důstojně bydlet? To jsou zásadní témata, kterými by se měli odborníci a zástupci zainteresovaných institucí zabývat. „Koncepce zohlední stávající možnosti a potřeby obyvatel města a věříme, že odpoví na dané otázky,“ sdělila mluvčí města Naděžda Šauerová.

První z plánovaných pěti setkání pracovního týmu se konalo 24. října za přítomnosti všech, kteří se pokusí za pomoci agentury problematiku bydlení vyřešit a přinést reálná řešení palčivých problémů. Všichni měli možnost seznámit se se speciálně vytvořenou Podkladovou analýzou, vyjádřit své názory a přidat k ní komentáře. Analýzu v uplynulých měsících intenzivně zpracovával Martin Šmoldas z Agentury pro sociální začleňování přímo v Poličce.

KVALITNÍ ŽIVOT
V pracovním týmu jsou zástupci vedení města, bytové a sociální komise, poskytovatelé sociálních a návazných služeb, ministerstva práce a sociálních věcí nebo zástupci svazku obcí.

„Všichni zúčastnění se shodují na tom, že otázka možnosti dostupného bydlení pro jakoukoliv cílovou skupinu obyvatel Poličky je naprosto zásadní pro kvalitní a trvale udržitelný způsob života ve městě,“ dodala Naděžda Šauerová.

Autor: Petr Šilar

21.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Litomyšlští dorostenci udolali favorita

Extraligový bowlingový tým ABB Vidlatá Seč.

Bowling: „Na soupeře pořád stačíme“

Naši prvňáci ze Základní školy Korouhev

Svitavsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

Lépe, než sami čekali. Nováček v silné konkurenci obstál

Kunčina – Sedm vítězství, jednadvacet bodů, pozice v klidném středu tabulky. Co by za tato čísla většina regionálních fotbalových týmů dala. Nováček z Kunčiny podzim v krajské I. A třídě zvládl výborně a vytvořil si velmi dobrou výchozí pozici po jarní pokračování soutěže.

Pomoc od hasičů nezná mezí

Svitavy – Nasazují vlastní životy a nebojí se situací, kdy mnohý člověk ztrácí hlavu. Činnost dobrovolných hasičů je různorodá, ale vždy má jedno společné. Tím je pomoc bližnímu.

Svitavská polovina sezony? Bída

Svitavy – Největší spokojenost s dosavadními volejbalovými výkony panuje v Dolním Újezdu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT