Na Palackého náměstí organizátoři přiblížili návštěvníkům všechna střediska, která má charita pod svými křídly. „Naší snahou je ukázat zdejším lidem činnost organizace. Aby věděli, že se na nás mohou kdykoliv obrátit s žádostí o radu. Je to náš krok blíže k veřejnosti,“ vysvětluje důvod včerejší akce zastupující ředitelka poličské oblastní farní charity Štěpánka Dvořáková.

Na náměstí si lidé prohlédli čtyři stánky s jednotlivými středisky charity. Návštěvníci se podívali do každého z nich. Tam se dozvěděli něco o běžném životě lidí s duševním a tělesným postižením. Akce se zúčastnily také pečovatelsky a ošetřovatelky z farní charity. Pro zájemce pořadatelé připravili slalom v kolečkovém křesle za asistence neobvyklých sestřiček.

Za ty se převlékla trojice mužů, která svým vzezřením bavila diváky i kolemjdoucí. Jízdy v invalidním vozíku se zúčastnil také starosta města Jaroslav Martinů. Ten soupeřil se starostou Květné Petrem Škvařilem. Formou legrace si lidé vyzkoušeli, jak obtížný je každodenní život vozíčkáře. Návštěvníci oslav si pestrý program pochvalovali. „Přilákal mě sem stacionář a jejich bezvadná činnost a nádherné výrobky klientů,“ říká Zuzana Renátová z Bystrého.

Program farní charity pokračuje až do soboty. Hosty oslav ještě čeká den otevřených dveří, nejrůznější přednášky i slavnostní mše v kostele svatého Jakuba. Patnácté narozeniny zakončí charita sobotním koncertem kytaristy Michala Hromka a členů České filharmonie Reného Váchy a Daniela Mikoláška.