Letos nám přálo počasí, svítilo sluníčko a vítr mírně pofukoval, takže dráčci krásně klouzali po obloze a vznášeli se do závratných výšek. Tento rok se na hřišti sešlo třiapadesát krotitelů draků.

Úžasný pohled

Pohled na oblohu byl úžasný. Po půlhodinovém tréninku byl vyhlášen společný start všech draků a poté už začala soutěž o nejdéle letícího draka. Jelikož ale na naši drakiádu nechodí žádní amatéři, a i po půl hodině byla obloha plná krásných vznášejících se dráčků, rozhodli pořadatelé, že vyhlásí tuto kategorii jako nejdéle a nejvýše letícího draka. Dále se soutěžilo o nejmladšího krotitele draků tuto doplňkovou soutěž vyhrál malý Dominik, který teprve oslaví druhé narozeniny. Nejstarší krotitel měl pouhých třicet pět let.

Dále se vyhlašoval největší doma vyrobený drak. Ten sklidil velký úspěch. Krásně se držel ve vzduchu a stoupal do velkých výšek. Nejkrásnějšího draka si volili sami účastníci. U prezentace obdrželi hlasovací lístky, a pak pozorovali všechny soutěžící, kteří byli označeni čísly a vybírali nejhezčího draka.

Akce se zúčastnilo asi dvě stě lidí. Mohli ochutnat srnčí guláš pana starosty Petra Havlíčka, který jej servíroval ve stylové zástěře a kuchařské čepici. Dále byl pro děti přichystán skákací hrad, který měly k dispozici zdarma a náležitě si jej užily.

Tento den si užily nejen děti, ale i my dospělí. Vrátili jsme se do dětských let a zavzpomínali jsme na to, jak je krásné běhat po louce a snažit se dostat neposedného draka do vzduchu. Pravda, díky počasí, které vyšlo na jedničku, to nebylo zas až tak složité, ale atmosféra, která se podařila vytvořit, byla natolik úžasná, že všichni odcházeli spokojeni a s pěknou vzpomínkou na nedělní odpoledne.

ALŽBĚTA BOUCNÍKOVÁ