„Průtah Třebařovem je další dopravní stavbou na Moravskotřebovsku, kde se nám v poslední době daří za výrazné pomoci evropských fondů opravovat jednotlivé komunikace, které byly vzhledem k jejich zatížení podfinancované,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Vloni díky evropské dotaci došlo na rekonstrukci silnice z Jevíčka do Jaroměřic, modernizaci silnice z Křenova na Zadní Arnoštov nebo obnovu silnice z Rozstání do Městečka Trnávka. Nyní je na řadě Třebařov. „Jedná se o kompletní modernizaci včetně výměny konstrukčních a asfaltobetonových vrstev nebo vrstev dlažby vozovky. V obci bude vozovka modernizována, abychom zvýšili bezpečnost a zklidnili dopravu. Součástí projektu jsou autobusové zálivy, zastávky i přechody,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš.

Ve výběrovém řízení hraje zásadní roli nejen cena stavby, ale také její doba. „Převažujícím kritériem je nabídková cena, avšak k tomu dlouhodobě přidáváme doplňující kritérium. Dlouhodobě se nám touto cestou daří výrazným způsobem zkracovat délku realizace staveb, avšak bez negativního dopadu na cenu,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro oblast investic Roman Línek. Kraj počítá na rekonstrukci průtahu s evropskou dotací, a to 40 milionů korun.