O víkendu se koná na pardubickém dostihovém závodišti největší sportovní a zároveň společenská událost - Velká pardubická steeplechase. Nedělní akce v loňském roce přilákala téměř čtyřicet tisíc lidí a podobná účast se očekává i letos. To se promítá do opatření v městské hromadné dopravě a parkování vozidel návštěvníků.

Kdo se o nadcházející neděli vydá sledovat klání dostihových koní a chce k dopravě použít svého automobilu, měl by vědět, že přímo v areálu závodiště ani na příjezdové komunikaci k němu není možné vůz odstavit. Parkovací plochy budou naopak provizorně vymezeny na dvou hlavních silnicích v sousedství areálu. První budou podél severní strany závodiště u silnice vedoucí od Parama směrem na Přelouč, tedy v ulici Pražská. Další lokalitou bude silnice I/37 od nadjezdu u Parama k Dražkovicím.

„Tento úsek bude pro dopravu v době od 8 do 18 hodin zcela uzavřen,“ uvedla mluvčí policie Markéta Janovská. Nejkritičtější okamžiky během dne bude sledovat z výšky letecká služba monitorování dopravy.
„Přijďte včas,“ doporučuje policejní mluvčí návštěvníkům dostihů. U vchodu totiž na příchozí čekají bezpečnostní rámy a kontrola, aby se dovnitř nedostaly nepovolené nebezpečné předměty.

Dopravní podnik města Pardubic na neděli posílí normální linky o kyvadlovou dopravu, a to hned ze čtyř míst. Z Polabin, Dubiny sever, Dubiny točny a hlavního železničního nádraží.

V Polabinách vyjede první posilový spoj z ulice Sluneční v 10.30 hodin a přes Bělehradskou ulici, Masarykovo náměstí a autobusové nádraží bude směřovat na závodiště. Po něm pojede každých dvacet minut ještě dalších devět spojů. Z Dubiny sever vyjede v neděli pět mimořádných spojů v době od 10.35 až do 13.15 hodin, stejný počet rovněž z Dubiny točna v rozmezí od 10.55 po 13.35 hodin. Posilových spojů z hlavního nádraží připravil dopravní podnik devět, první vyjíždí v 10.35 a poslední ve 13.15 hodin.

„Po ukončení závodů bude zajištěn rozvoz diváků ze závodiště přes hlavní nádraží, autobusové náraží na Palackého a třídu Míru. Ve stanici Závodiště bude zřízen předprodej jízdenek. V posilových spojích je umožněn nástup pouze předními dveřmi,“ upozorňuje vedení dopravního podniku a dodává: „Platí v nich shodné tarifní a přepravní podmínky jako na pravidelných linkách.“