Na trávníku se představili během turnaje nejmenší fotbalisté, dorostenci i muži v exhibičním utkání s ligovými hráči. V dresu Újezdu nastoupil mimo jiné Petr Švancara, Patrik Siegl, Jan Kolář nebo Zdeněk Valnoha. Fanoušky bavil Petr Švancara, který během utkání dokonce odhodil dres, rozběhl se na brankáře a skóroval. Hřiště v Dolním Újezdu má jednu raritu, a to dlouhé schodiště, které vede od kabin na trávník. "Je tu někdo, kdo dělal tyhle schody? To je peklo. Tohle je jediný fotbalový klub na svět, kde o půlce nechceš jít do kabiny," postěžoval si na dlouhé schody Petr Švancara.

Zdroj: Iveta Nádvorníková

O tom, že je mezi fotbalovými fanoušky oblíbený, svědčila nejen fronta na podpis a fotku s fotbalovou hvězdou, ale i nadšení, které zavládlo v ženském fotbalovém týmu. Dámy sice s fotbalem skončily už v 70. letech, ale bylo jasně vidět, že kopané fandí dál. Jedna z bývalých hráček dokonce skočila Švancarovi do náruče.

První fotbalové družstvo v Dolním Újezdu sestavili bývalí legionáři, kteří se vrátili z bojů 1. světové války. Fotbalové družstvo ale bylo potřeba ve vsi založit ještě dvakrát, a to v letech 1949 a 1967. Od roku 1967 už funguje újezdská kopaná bez přestávky.