Zastupitele Pavelku v něm vyzvali, ať svoje tvrzení doloží, nebo ať se veřejně omluví. „Omlouvat se samozřejmě nebudu, jelikož není za co. Nikdy jsem nikoho neobvinil a na svém postoji, že cena je nemorální, trvám,“ reagoval Antonín Pavelka.

Podstatou sporu je cena přístavby šaten: 6,5 milionu. Opozici se zdá přemrštěná, Antonín Pavelka tvrdí, že má k dispozici alternativní rozpočet, který je o polovinu nižší. Zveřejnit ho ale prozatím nechce.

Spor má podle opozičního zastupitele politický podtext. „Jelikož jsem pro město nepohodlný svými občasnými připomínkami, potřebuje mě pošpinit. Že se napíše na sociální síti, že musím zmizet z místní politické scény, to vedení města nechává bez povšimnutí,“ uvedl Pavelka.

Zastupitel Antonín Pavelka poukazuje i na okolnosti, za jakých proběhlo schvalování žádosti o dotaci na mimořádném zastupitelstvu loni v listopadu.

Zpochybňuje schvalování žádosti

„Pokud je na celé věci něco podivného, je to, že před mimořádným zasedáním nikdo ze zastupitelů nevěděl, co bude schvalovat,“ připomněl a pokračoval: „Pouze já jsem požádal o slepý položkový rozpočet a dokumentaci ke stavbě místostarostu Pavla Čížka. V osm hodin ráno, v den zastupitelstva, byla dokumentace zaslána na všechny zastupitele.“

Vedení města se brání, že rozpočet v průběhu výstavby nové sportovní haly poskytnout nemohlo. „Zastupitel Pavelka nemohl dostat slepý položkový rozpočet přístavby, neboť město by jeho vydáním vstoupilo do procesu realizace, jejímž řešitelem byla firma Hikele,“ uvedli radní v prohlášení.

Přístavba šaten se realizovala až po dokončení sportovní haly, ale jako součást původního projektu. „Jedná se o propojené stavby, při nichž za kvalitu prací a záruky nese odpovědnost tatáž firma,“ vysvětlili radní. Postup, zda může být stavební společnost Hikele dodavatelem stavby jako zakázky malého rozsahu mimo režim zákona o zadávání veřejných zakázek, si vedení města nechalo posvětit ministerstvy financí a pro místní rozvoj.

Nižší nabídku zveřejnit nechce

Přestože zastupitel Antonín Pavelka svoji verzi rozpočtu zveřejnit nechce, způsob, jak došel částce za přístavbu šaten o polovinu nižší, přece jen přiblížil: „Nechal jsem vypracovat nabídku na základě materiálů zaslaných v den mimořádného zasedání firmou, která byla ohledat rozměry stavby na místě samém. A vyšla tak, jak uvádím.“

O tom, kdy rozpočet zveřejní, se Antonín Pavelka bavit nechce. „O nabídce nemusíte pochybovat. Doposud jsem ji nepředložil jen proto, že nehodlám skákat, jak si Šimek poručí. To je celý důvod,“ uzavřel Antonín Pavelka.