„Velice se nám ulevilo. Děkuji všem, kteří nám po celou dobu pomáhali. Zvláště pak vašim novinám a panu starostovi,“ říká s dojetím Marie Dítětová. „Léta na nás všichni kašlali. Pro mocné jsme byli vzduch. Jsem šťastná, že jsme se domohli nějaké nápravy,“ dodává Dítětová.

Na jejich dům v minulosti spadly dva osobní automobily a kamion zůstal po nehodě ležet pár metrů od domu. Ředitelství silnic a dálnic původně odmítlo vybudovat kolem kritického místa zábrany. Po medializaci kauzy Svitavským deníkem a jednáních se starostou Koclířova Bohumilem Kysílkem, se ale rozhodlo jednat.

Po nehodě osobního automobilu, který dopadl na dvůr a zdemoloval felicii, ze které pár sekund před tím vystoupil její syn, se Marie Dítětová psychicky sesypala. Dodnes bere prášky na uklidnění. „Nemohla jsem v noci spát. Při sebemenším hluku jsem vyskočila strachy z postele,“ vzpomíná na těžké chvíle.

Starosta obce Bohumil Kysílko považuje prodloužení svodidel za velký úspěch: „Je to nejen psychologická, ale i kvalitní skutečná zábrana.“ Žádný automobil už by nyní neměl dům manželů Dítětových ohrozit.