Obec provedla znovu profesionální dezinfekci v domě s pečovatelskou službou. Přístroj je možné využít i mimo pandemii, proto zastupitelé rozhodli o jeho pořízení.

„Přístroj se zdá být skvělým pomocníkem nejen v období pandemie, ale i v budoucnu při chřipkových epidemiích. Po rychlém jednání a domluvě s výrobcem již máme objednáno. Od příštího týdne budeme disponovat touto speciální mobilní dezinfekční jednotkou DryFog. Je to pomocník, který nám bude pomáhat chránit naše obyvatele. Máme hodně objektů s velkou koncentrací lidí, kromě DPS i velkou základní školu, školku, budovu úřadu,“ uvedl starosta Miloš Vrabec.

I on chce s přístrojem pomoci dalším obcím, jako Dolnímu Újezdu pomohla nedaleká Příluka. Pomoc do vsi přichází z celého regionu. „Společnost Iveco Bus z Vysokého Mýta nám dodala 300 respirátorů pro potřeby v domě s pečovatelskou službou. Děkujeme také dárcům za finanční dary na boj s koronavirem,“ dodal Vrabec.

Na druhou stranu se objevily i negativní reakce v souvislosti s koronavirem v Dolním Újezdu, a to v Litomyšli. „Bylo pro mě nemilým překvapením zjistit reakci některých spoluobčanů, kteří napadali zaměstnankyně charity, které se při snaze pomoci nejzranitelnějším samy nakazily. Chci pracovnice charity podpořit, poděkovat jim za jejich obětavou práci a všem, kteří se k nim ze dne na den otočili zády, vzkazuji, že zítra se můžete nakazit i vy. Chovejte se k nakaženým tak, jak byste rádi, aby se chovali lidé k vám, pokud byste onemocněli,“ uvedl litomyšlský starosta Daniel Brýdl. 

Porodnice - Ilustrační foto
Tatínkové zase mohou k porodům