„Získali jsme pětaosmdesátiprocentní dotaci na zbudování cyklostezky do Vendolí," potvrdil svitavský starosta David Šimek. Na jaře se dělníci pustí do vybudování asfaltové komunikace. „Cyklostezka povede od sídliště Vějíř nad Parkem patriotů k cestě k vodárenskému lesu, dále pak podél kojeneckého ústavu a zahrádek. Napojí se na asfaltovou stezku, která povede až do Vendolí," upřesnil David Šimek.

Celkové náklady na první etapu činí šest milionů korun, z toho dotace víc jak pět milionů korun. „V příštím roce, jakmile budou vyřešené majetkové záležitosti, budeme žádat o dotaci na druhou etapu cyklostezky, a to mezi kojeneckým ústavem a koncem zahrádek," dodal David Šimek. Část cyklostezky, která se táhne pod písníkem a vyúsťuje nedaleko vendolského hřiště, buduje v těchto dnech Státní pozemkový úřad. Brzy se změní v pěknou asfaltku. A právě na tuto se napojí cyklostezka svitavská.

Jen představa o ucelené trase se cyklistům zamlouvá už teď. „Pak se snadno a po krásné cestě dostaneme až do Vendolí a pak po cyklostezkách dál. Nebudeme muset jezdit po silnici, kde je čím dál větší provoz," pochvaloval cyklista Marcel Potůček.