Linka z Moravské Třebové do Brna byla podle vedení společnosti ICOM transport prodělečná. Přesná čísla ale firma nezveřejnila. „O obnově ztrátové linky 680794 Moravská Třebová – Brno neuvažujeme,“ vzkázal tehdy ředitel společnosti ČSAD Ústí nad Orlicí Radek Kuběnka.

Starostové z Jevíčska, Moravskotřebovska a Blanenska se proto spojili a jednali s Jihomoravským krajem o novém spoji. A byli úspěšní.

„Od 1. března budou moci obyvatelé obcí v dané oblasti využít tři spoje ráno a tři odpoledne. Vzniknou propojením tří stávajících linek a přidáním dalších odjezdů linky 234 mezi Blanskem a Boskovicemi, abychom minimalizovali vícenáklady na zavedení těchto spojů,“ sdělila senátorka za Blanensko Jaromíra Vítková, která se v regionu zabývá problematikou dopravy.

Psali jsme již:

Ze dne na den přišli lidé z Moravskotřebovska a Jevíčska o přímou linku do Brna. Údajně prodělečný spoj zrušila společnost ICOM Transport.
Přestupy, výluka, stres... Cesta z Jevíčka do Brna se proměnila v horor

V Brně linka skončí v Králově Poli u nádraží, kde je přestup na všechny důležité směry v Brně.

Jízdní řád pro autobus, kterým budou lidé jezdit od března z Jevíčka do Brna, ještě není finální. Podle návrhu by měly autobusy z Jevíčka odjíždět ráno vždy ve 4.32, 5.17 a 6.27 hodin. Odpoledne pojede autobus zase zpět, a to ve 14.38, 15.38 a 16.38 hodin. Pojede přes Blansko a Boskovice.

Ještě minulý týden se starostové z Jevíčska obávali, že jednání o nové lince nebudou úspěšná. „Bylo to pro nás milé překvapení. Lidé jsou nadšení, je to pro nás opravdu dobrá zpráva,“ řekl jevíčský starosta Dušan Pávek.

Předešlý spoj jezdil na trase z Moravské Třebové do Brna, nyní ale bude začínat až v Jevíčku. Jedná se zatím o nouzové řešení, autobus bude jezdit po dobu výluky na železnici mezi Blanskem a Brnem.

 Ve středu jel naposledy autobusový spoj z Moravské Třebové do Jevíčka a do Brna. Ilustrační snímek.
Autobus do Brna z Jevíčka skončil. Ve středu jel žádaný spoj naposledy

„Nicméně chceme s Jihomoravským krajem jednat dál o tom, co bude, až skončí výluka. Linku do Brna využívalo hodně lidí z Jevíčka,“ dodal Pávek.

Jihomoravský kraj nyní připravuje jízdní řády pro období po ukončení výluky na trati a jedná s dopravci.