Očekáváte narození miminka a sháníte nový kočárek nebo autosedačku? Chcete prodat, nakoupit nebo darovat kojenecké či dětské oblečení a další potřeby, které už nepoužíváte a jsou stále pěkné a funkční? Pak určitě přijďte na dobročinný bazárek potřeb pro rodiny s dětmi, který se koná od 13. do 18. května v Novém kostele Církve bratrské v Litomyšli.

„V pondělí a úterý přijímáme zboží. Středa a čtvrtek jsou pak prodejními dny pro širokou veřejnost, a to v době vždy od devíti do osmnácti hodin v klubovnách Nového kostela v Litomyšli," sdělila Jana Kašická, koordinátorka bazárku.

Pořadatelé chtějí kromě jiného poukázat na to, že „za humny je sice drak" , ale také další lidé, kteří si zasluhují náš zájem a péči. „Výtěžek z této akce je proto určen ve prospěch zajištění vzdělání a sociální práce v domově pro sirotky First Love International v Nairobi v Keni v roce 2013/2014," podotkla Jana Kašická.

Pravidla oceňování zboží, které byste rádi prodali, a veškeré informace najdete na www.novykostel.cz. Na bazárek můžete nosit nejen dětské oblečení, ale také hračky, postýlky, odrážedla, stavebnice, knížky a další potřeby pro děti.

Akci pořádají maminky z Církve bratrské.

(jik)

Domov pomáhá sirotkům
Domov pro sirotky křesťanské organizace First Love International se nachází na jihozápadním okraji hl. města Nairobi (Kenya), nedaleko slumu Kibera, kde žije mnoho sociálně slabých rodin. Spousta rodičů dětí z domova zemřela na nejrůznější nemoci, nejčastěji však na AIDS. V domově je dohromady kolem 75 dětí, chlapců a dívek – od nejmenších po náctileté. Tyto děti v domově bydlí a do školy denně dochází do města. I když se domov soustředí hlavně na poskytování zázemí pro tyto děti, není to jeho jediná funkce. Součástí práce domova je také výživný program pro 1500 chlapců a dívek ze slumu, který se v příštím roce rozšíří a o tisíc lidí více tak z něj bude denně čerpat potraviny.

Domov byl založen a je z velké většiny financován zmíněnou americkou organizací. Každý rok se však najde mnoho dárců z různých křesťanských společenství, díky nimž tato misie může fungovat. Vedoucí domova je Thomas Clinton, který sem asi třikrát ročně přijíždí na delší čas se svou manželkou Lindou. Výtěžek bazárku půjde na podporu domova. Právě tam se chystám nastoupit od začátku září. Budu zde pro děti organizovat volnočasové aktivity, kurz čtení, psaní, kreslení.

Jana Vlčková