Obec na Poličsku jí bezesporu je. Nejenže místní dobrovolní hasiči bojují v nejlepších soutěžích a vozí 
z nich cenné kovy, ale zároveň pořádají pravidelně pohár, na který se sjíždějí jejich kolegové z celé České republiky i ze Slovenska.

Osmnáctý ročník O putovní pohár VŘSR slibuje velkolepou podívanou. V areálu firmy Flídr s.r.o., která se v den konání závodu přejmenuje na Dřevoplech n.p., se představí více než dvě stě družstev v kategoriích muži, ženy a veteráni.

„Určitě se bude jednat o nejlépe obsazený závod v historii. O soutěž je obrovský zájem, o čemž svědčí cca 600 potencionálních zájemců o start v této soutěži. Bohužel z kapacitních důvodů startuje zhruba třetina z nich," prozradil jeden z organizátorů akce Jakub Paulíček, který se postará o moderování celé akce. „Soutěž je také o recesi, které jako tradičně začíná 
o půl deváté a zahájí soutěž. Na ploše se tak diváci mohou setkat např. s V. I. Leninem, Fidelem Castrem a dalšími známými historickými tvářemi. Námět je jako každoročně tajemstvím až do začátku akce," řekl Jakub Paulíček.

Samotný závod zahájí v devět hodin ženy a krátce před polednem by měli odstartovat muži. Diváci se mohou těšit na nejlepší týmy z Čech i Slovenska, odkud pochází loňský vítěz v mužské kategorii. Zda dojde na překonání traťového rekordu nebo na vítězství domácího družstva, které ještě nikdy nevyhrálo, zůstává otazníkem. Kdo má rád požární útoky, tak by neměl zkrátka v sobotu chybět v Širokém Dole.