Celý nápad se začal realizovat už na podzim. „Oslovili jsme veřejnost s prosbou o semínka. Na výzvu pozitivně reagovalo několik zahrádkářů, díky čemuž jsme získali základ, který se nyní bude doplňovat a měnit podle toho, jakou zeleninu, bylinky nebo třeba okrasné rostliny moravskotřebovští zahrádkáři přijdou směnit za jiné,“ řekla Lenka Greplová.

Grenotéka je umístěna na oddělení pro dospělé a může ji navštívit kdokoli, aniž by byl čtenářem knihovny. Proč se vlastně knihovna do projektu zapojila? „Jedním z hlavních motivů bylo ekologické hledisko projektu. Grenotéky jsou zdrojem biodiverzity, ale především se domníváme, že takto můžeme podpořit zahrádkaření, které si v Moravské Třebové získalo velkou oblibu,“ sdělila ředitelka knihovny.

Jednou z příležitostí si prohlédnout nový projekt a případně se něco dozvědět o zahrádkaření budou mít návštěvníci přednášky s názvem „Jak na zeleninovou zahrádku bez dřiny a v harmonii s přírodou“, která se uskuteční 8. března od 17.30 v prostorách nově otevřené kavárny na Knížecí louce.