Zástupci měst ze svitavského okresu se chystají do Brna na největší veletrh cestovního ruchu Regiontour. Začíná již ve čtvrtek 14. ledna. Města se budou prezentovat v rámci sdružení Českomoravské pomezí. Ušetří tím peníze ze svého rozpočtu. Zvláštní show chystají Biskupičtí na neděli.

Radní měst v okrese šetří, kde jen mohou. Přesto se nezříkají šance prezentovat se na veletrzích cestovního ruchu. „Ušetříme peníze tím, že se představíme v rámci sdružení. Ta na to mají dotace a granty. Navíc taková prezentace je pro nás efektivnější, než abychom měli někde stánek v rohu,“ uvedla Michaela Severová, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu litomyšlské radnice. S Litomyšlí se návštěvníci veletrhu seznámí hned v několika stáncích. Mimo jiné se představí v rámci sdružení Českomoravské pomezí nebo Česká inspirace. V prvním jmenovaném lidé najdou také materiály Moravské Třebové, Svitav a Poličky.

Ve čtvrtek navíc pokřtí ve stánku Českomoravského pomezí nové materiály a brožuru o památkách východních Čech.
Do Brna se chystají také z Biskupic. V neděli tam budou nalévat slivovici. „František Václavek navíc připravuje vystoupení v malohanáčtině,“ dodal starosta Biskupic Dalibor Šebek. Jde jim především o propagaci festivalu slivovice Biskupické kaléšek, který se stává novým fenoménem regionu.

Konkrétní program ve čtvrtek 14. ledna a pátek 15. ledna

Od 13 hodin proběhne v expozici Destinační společnosti Východní Čechy představení tištěných materiálů prezentujících atraktivity turistické oblasti Českomoravské pomezí a tradiční akce, které se zde pravidelně konají. Návštěvníci veletrhu se budou moci seznámit i s novými materiály prezentující památky Východních Čech.

Od 16 hodin se bude konat na hlavním pódiu pavilonu P vyhlášení soutěže Grand prix Regiontour aneb Náš kraj 2009. Soutěž pořádají firmy Veltrhy Brno a. s. a C.O.T. media.
V kategorii Nejlepší jednotná marketingová kampaň má své želízko v ohni také svazek obcí České dědictví UNESCO.

V pátek 15. ledna se od 11 hodin bude konat křest nástěnného kalendáře "Památky UNESCO výtvarně 2010" a představení celého projektu.
Setkání, kterého se zúčastní také několik vítězek v jednotlivých kategoriích a autor grafiky Tomáš Pakosta (autor také loga předsednictví ČR v EU), se bude konat ve stánku agentury CzechTourism.