Tato akce se v Moravské Třebové uskuteční popáté, v České republice se koná již čtrnáct let. Pro veřejnost jsou v rámci projektu připraveny sportovní aktivity, přednášky i výstavy a soutěže.

Hlavní akce Dnů zdraví se koná 8. října na náměstí. „Návštěvníci si vyzkoušejí simulátor nárazu, díky němuž chceme upozornit občany na důležitost používání bezpečnostních pásů. Představí se také hasiči se svojí technikou nebo záchranáři, kteří předvedou sanitní vůz,“ informuje koordinátorka Zdravého města Moravská Třebová Zdeňka Motlová. O půl druhé se uskuteční ukázka zásahu jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému při havárii vozidla.

Dnů zdraví se aktivně účastní i moravskotřebovské školy. Integrovaná střední škola Moravská Třebová připraví ve vestibulu radnice ochutnávku zdravé výživy spojenou s propagací zdravého životního stylu. Speciální škola nachystala pro rodiče akci „Vaříme zdravě s rodiči“. Jejím cílem je informovat rodiče i děti o zdravé výživě.

V sobotu pokračuje akce pěším výletem „Po stezkách Moravského krasu“ z Blanska přes Máchův pomník a Nový hrad, který připravil místní klub turistů. Ve velkém sále umělecké školy zájemci od soboty do neděle zhlédnou výstavu ovoce a zeleniny s vyhodnocením soutěže Rozkvetlé město.

Poslední den Dnů zdraví 17. října je věnován semináři afrického tance s lektorkou Kadri Habibah, který se koná ve velké tělocvičně Základní školy na ul. ČSA. Pro děti jsou připraveny od devíti hodin běžecké závody „Memoriál Jarky Vojířové“, který pravidelně pořádá Dům dětí a mládeže v Moravské Třebové. Cílem Dnů zdraví je zajímavou formou informovat občany o tom, jak správně pečovat o zdraví, jak předcházet zdravotním potížím a zároveň nabídnout aktivity, které mohou dlouhodobě přispívat k fyzické i duševní pohodě.

Více informací o Dnech zdraví najdete ZDE.

(rz)