Mladá žena nereagovala na výzvy, ani neodevzdala do stanoveného termínu klíče od bytu. „Usilovně jsme ji sháněli, nechávali jsme jí ve schránce výzvy, ale nekomunikovala s námi. Mobilní telefon, který na sebe zanechala, je odpojený,“ uvedl Jan Putna, majitel poličské realitní kanceláře.

Dlužná částka do dnešního dne přesáhla dvacet tisíc korun. „Nájemnice nesplnila dohodu o vyklizení bytu a předání klíčů. Jednáme v souladu se zákonem,“ říká majitel poměrně nového bytu Miroslav Popelka.

Ve středu odpoledne se účastnil vyklizení. Matka dvou dětí stihla do bytu nastěhovat za tři měsíce spoustu věcí. Sousedé Renatu Š. ale téměř neznají. „Viděl jsem ji vždycky brzy ráno, jak někam chodila. Do bytu se stěhovala až někdy v noci za tmy.

Děti s ní nežily, bydlela sama a byla zvláštní,“ tvrdí Jiří Zelenda. Miroslavu Popelkovi nejde o dvacet tisíc korun, ale o princip. „Každý dospělý člověk je zodpovědný za své činy a měl by dodržovat, co má. Tohle je obyčejné zneužívání systému,“ dodává Popelka.

Na vystěhování dohlíželi také strážníci městské policie. Nepamatují, že by takový případ řešili. „Majitel si své věci vždy odvezl sám. Jednáme se sociálním odborem a budeme hledat pro věci místo, než si je žena vyzvedne,“ sdělil strážník, který na vyklízení bytu dohlížel.