Bazárek vynesl 33900 korun. A to není málo. „Snažíme se pořádat zajímavé akce pro rodiny v Litomyšli a okolí. Aktivně se také zajímáme o charitativní projekty a sociální práci. Pracuji deset let v Naději a mám k tomu blízko," říká Martina Soukupová, jedna z organizátorek bazárku. Účastní se známého projektu Adopce na dálku a již podpořili nákup baterií do solárního systému pro dětský domov Pudukkottai v Indii nebo stavbu vodovodu v Ugandě. „Jednalo se vždy o projekty s konkrétním účelem, spojené s lidmi, které osobně známe, v oblasti pracují a důvěřujeme jim. Když přišla Jana Vlčková s nápadem, abychom podpořili domov pro sirotky v Nairobi, kde bude devět měsíců působit, kromě společné sbírky mezi sebou jsme se rozhodli uspořádat benefici. A povedlo se to," upřesňuje Martina Soukupová.

Lidé měli o bazárek obrovský zájem. Během prvního dne se dětským zbožím za výhodné ceny zcela zaplnily prostory kluboven a vestibulu kostela. „Největší zájem byl o věci za deset, dvacet korun, hračky, knížky nebo třeba kojenecké body. Nastávajícím maminkám pak udělaly největší radost nové kočárky, které společnost věnovala ve prospěch sociálního záměru akce. Potěšily rovněž nové zdravotní sandálky z jedné litomyšlské lékárny," podotýká Martina Soukupová.

Výtěžek bazárku půjde na zajištění vzdělání a sociální práce v domově pro sirotky First Love International v Nairobi v Keni v roce 2013/2014.

Organizátoři uvažují, že akci budou opakovat ještě na podzim a určitě příští rok. „Vážíme si všech, kteří se do akce zapojili. Děkujeme jim. Potvrdilo se, že naše rozhodnutí bylo správné," dodává Martina Soukupová.

(jik)