Výhodu mají ti, kteří se hlásí na školy, kde musí skládat talentové zkoušky.

Rozdíly

„Přijímačky mám za sebou, takže u mne vysvědčení nehrálo takovou roli. Nejsem nervózní, ale věřím že budu mít vyznamenání," prozradil před předáním vysvědčení Radim Šulc z 9.B Základní školy U Školek v Litomyšli. Příští rok se chystá studovat na sportovním gymnáziu ve Zlíně.

Trochu více starostí se známkami měl Adam Hajro. Dobré známky doháněl na poslední chvíli. „Dvě byly špatné. Musím přiznat, že jsem lajdačil," přiznal se žák devátého ročníku. Průměr známek by mu měl stačit, neboť na střední škole, kam se chystá, rozhodují hlavně přijímačky. Ty nehodlá podcenit a pečlivě se připravuje. „Mám doučování a každý den něco dělám. Doháním, co jsem odflákl," řekl Adam Hajro.
Problémy se známkami a strach z vysvědčení rozhodně neměla Anna Chadimová. Od první třídy má samé jedničky. Připadá jí to normální a rodičům dělá radost. „Půjdu na gymnázium, i když jsem přemýšlela i o jiných školách. Zkusím to v Litomyšli a když se to nepovede, tak mám ještě jinou školu v záloze," prozradila premiantka ročníku.

Jaké měla vysvědčení třídní učitelka deváťáků? „Myslím si, že v posledním ročníku už jsem nějakou dvojku měla," prozradila Martina Pazourová.

Pochvala

Radost ze známek měla i ředitelka litomyšlské školy. „S výsledky žáků devátých tříd jsem spokojená. Pochvalu si také zaslouží za aktivu při školních akcích, za které nedostávali známky," dodala Miroslava Jirečková.