Oči pro pláč a smutek v duši zůstal stařence ze Svitav. V úterý dopoledne naletěla dvěma podvodnicím. Ty se neštítily okrást starší ženu v jejím domě.

„Prověřujeme událost z úterního dopoledne, při které přišla devadesátiletá seniorka během chvilky o téměř tři čtvrtě milionu korun,“ uvedl policejní mluvčí Ondřej Zeman. Do přízně stařenky se měly vetřít dvě ženy tmavší pleti se slovy, že jdou kvůli doplatku za zdravotní pojištění.

„Jedna z žen seniorku zabavila a druhá bez jejího svolení vstoupila do domu. Zde bohužel nalezla pokladnu s finanční hotovostí. Následně se obě ženy z místa urychleně vzdálily k vozidlu světlé barvy, kde čekala třetí žena a společně odjely neznámo kam,“ popsal událost Ondřej Zeman. Stařenku tak připravily během chvíle o úspory.

Záběry z kamer?

Policie nadále po zlodějkách pátrá a prosí veřejnost o spolupráci při pátrání po „lidských hyenách“.

„Velmi by nám pomohly záznamy z palubních kamer vozidel, která jela v úterý v ulicích kpt. Jaroše, Felberova, Svitavská a dalších přilehlých v době mezi 8.30 až 11.30 hodin. Zároveň prosíme širokou veřejnost o spolupráci při možném vytipování popsané osádky a vozidla před uvedeným časem v blízkém i širším okolí Svitav,“ dodal policejní mluvčí. Případní svědci se mohou hlásit policii na lince 158.

Podvodníci používají při okrádání zejména seniorů stále stejné triky. Na ty upozorní ve čtvrtek 19. září preventivní divadelní představení v rámci projektu Chraň se, seniore! Do Svitav přijede do penzionu pro seniory Divadlo vetři a zahraje divadelní scénky s preventivní tematikou.