Tvůrci jej situovali z valné části do objektu opuštěného dětského oddělení nemocnice. Roman Vacek, jeden z tvůrců o něm řekl: „Náš filmový projekt je amatérský, nekomerční a neziskový, natáčela ho skupina lidí stejného zájmu, kteří mají k filmovému průmyslu vztah, a tato práce, i když nevýdělečná, je baví. Ačkoliv se jedná o amatérský projekt, snažili jsme se natáčet na úrovni. Disponovali jsme základní filmovou výbavou, která je pro natáčení nezbytná."

První hraný amatérský snímek natáčený především v Moravské Třebové vznikl už vloni. „Byla to pro nás zkouška a výzva, zda něco dokážeme vytvořit a vymyslet. Výsledek byl velice uspokojivý, i když celý projekt nebyl tak propagován jako letos. A tak jsme se rozhodli pro nový celovečerní projekt. Filmujeme především pro zábavu v opuštěné dětské nemocnici. Proto jsme se také rozhodli, že se celý projekt bude nazývat Nemocnice," popsal Roman Vacek.

Film se nese v hororovém duchu. Natáčení probíhalo od konce dubna částečně i na jiných místech v Moravské Třebové. Mezi další lokace pak kromě Třebové patří například Mírov, či Městečko Trnávka. Na projektu pracovalo zhruba šestnáct lidí.

(dz)