Na horách prožily báječný týden plný sněhu a smíchu.

Každý den jsme přesně v osm hodin vyráželi autobusem ze Svitav, a to přímo do čenkovického ski-areálu. Tam jsme se přezuli do „přezkáčů“ a v devět hodin začínala výuka. Čenkovičtí instruktoři plně respektovali potřeby a možnosti dětí, čímž bylo docíleno naprosté spokojenosti na obou stranách.

Děti se svým budoucím dovednostem učily na mírném svahu. Kurzu se tedy mohli zúčastnit také úplní začátečníci. Naši „malí lyžaři“ se seznamovali se základními úkony, kterak na lyžích stát a jak lyže ovládat. Pozvolným tempem se zdokonalovali v zatáčení a hlavně zastavení lyží. Celá plocha byla zdobena dětskými motivy a výuka probíhala formou různých her. Po celou dobu výuky měly děti k dispozici teplý čaj a svačinu.

V jedenáct hodin jsme se přemístili do hotelu, kam jsme docházeli na obědy a vždy si naplnili bříška přichystanou dobrůtkou.

Ve třináct hodin nám začínala další lekce lyžování. Děti své dovednosti pilovaly do půl třetí a v patnáct hodin jsme už nastupovali do autobusu a těšili se domů na rodiče.

Instruktoři se plně podřídili možnostem dětí. To dokazuje mimo jiné fakt, že se děti bez potíží, s úsměvem a s radostí z každého povedeného úkonu vypracovaly až na schopnost sjet sjezdovku Junior a následně i Vigonu. Dokázaly to rovněž ty děti, které stály na lyžích poprvé až na tomto kurzu.

Páteční rozloučení s horami a instruktory proběhlo formou karnevalu, na který se přijelo podívat mnoho rodičů. Úžas a slzy dojetí v očích rodičů dokazovaly hrdost na své děti a profesionalitu místních instruktorů.

Tuto akci jsme všichni vyhodnotili jako senzační a přínosný zážitek, proto jsme rozhodnuty „lyžák“ v příštích letech opakovat.

Tak tedy napřesrok SKOL.

Za kolektiv učitelek Michaela Juklová (Mateřská škola Marie Majerové Svitavy).

Byli jste také na lyžařském výcviku? Podělte se o zážitky a fotografie. Rádi je zveřejníme: svitavsky@denik.cz