První prázdninový den, tedy čtvrtek, stráví holky i kluci ve Středisku volného času Mozaika v Poličce šitím, ale i různými hrami a zábavou. Především chlapci se těší na páteční návštěvu obvodního oddělení Policie České republiky. Děti nahlédnou do zákulisí policejní práce. Čeká je prohlídka kanceláří, cely, policejního auta, zahoukají  si majákem, zkusí mluvit do vysílačky. Mají přislíbeno, že budou moci vzít do ruky zbraň a nasadit pouta.

Pracovníci Mozaiky zvou na nedělní dílničku s jarní tematikou, která je určená nejen dětem, ale i dospělým. „Mohou si vyrobit dekoraci na velikonoční téma,“ řekla Dagmar Procházková z Mozaiky. Všichni tvořiví lidé mají možnost prožít od 13.30 do 17.30 hodin  příjemné odpoledne.

Zdobit kraslice voskem a artyčokovou technikou (zdobení polystyrenových vajec mašlemi) mohou děti ve čtvrtek od devíti do třinácti hodin v domě dětí v Litomyšli.

Z dětí, které se přihlásily na velikonoční pobyt do domu dětí v Moravské Třebové, se na tři dny stanou mořeplavci, kteří  neohroženě bojují s mořskými příšerami a navštěvují neprobádané ostrovy. Jak uvedla pracovnice domu dětí Andrea Aberlová, pro kluky a holky budou připraveny i velikonoční dílny.