Při vycházkách sledujeme s dětmi všechny zázraky, které se v přírodě dějí. Tu a tam nás ještě trochu pozlobí aprílové počasí, ale síla jara je nezadržitelná. Dětem nastává ráj pro hry na hřejivém slunci.

Sílu jeho paprsků jsme si vychutnávali 28. dubna, kdy se na naší školní zahradě slétli různé babizny, ježibaby, ale i čarodějové, byly to děti v převlecích. Zkušené čarodějnice – paní učitelky, předávaly svým nástupcům důležité znalosti a dovednosti. Jak uvařit kouzelný lektvar, správně vložit lopatu do pece, létat na koštěti nebo si pořádně protáhnout hrb při hudebním čarodějnickém běsnění. Vyučovala se také péče o domácí havěť – pavouky, myši, potkany… Pozvání přijali také kamarádi ze Speciální základní školy ve Svitavách a s radostí se do čarodějných kousků zapojili.

Tento rušný den zdaleka nekončil pro děti z oddělení Zvonečku. Pobyt ve školce si zpříjemnily Noční školkou. V pozdních odpoledních hodinách se vydaly na cestu za pokladem, střeženým Sněhurkou, při které plnily různé úkoly. Nezvyklá večeře v prostorách mateřské školy zvláště chutnala a po ní už děti dováděly na pyžamové diskotéce, doplněné soutěžemi o rozličné ceny. Po pohádce na dobrou noc si děti schovaly své sny a zážitky z celého náročného dne pod zavřená víčka. Rázem tu byla třída těch nejsladších andílků, kteří si ani na svoje rodiče nevzpomněli. S andělskou lehkostí také ráno děti vyskočily ze svých pelíšků a rozcvičkou začaly další nový den. Samozřejmě nechyběla odměna za statečnost.

Jarní sluníčko nasadilo toulavé boty také dětem z oddělení Berušek a Sluníček. V minulých týdnech se vypravily vlakem na výlet do Poličky, kde se vydaly za památkami tohoto královského města. Při dnešním, běžném cestování auty, byla jízda vlakem pro děti silným zážitkem.

Přejeme všem, ať jaro i vám vykouzlí spoustu neobyčejných zážitků, na které budete dlouho vzpomínat.

PETRA ZUBČEKOVÁ