Na dva kratší běhy se vydalo celkem dvaadvacet dětí. Na ty čekala v cíli sladká odměna a také aplaus od přítomných diváků, většinou z řad rodičů. Na pětikilometrovou trať vyběhlo pětasedmdesát zájemců o netradiční sportovní zážitek. „S účastí jsme spokojeni. Byla nad naše očekávání. Nevěděli jsme, co můžeme od prvního ročníku akce očekávat," sdělila jedna z organizátorek běhu Olga Radimecká. Společně s kamarádkou Andreou Stejskalovou se proměnily na anděly, kteří byli symboly večerního zápolení.

Nejednalo se však o pouhé sportovní vyžití, celá akce měla charitativní rozměr.

Celý výtěžek ze startovného, který činil 5771 korun, poputuje dětem z centra NADĚJE v Litomyšli, které nemívají vánoční svátky tak pestré a zářivé, jako jejich vrstevníci.

„Za peníze bude pro děti připraveno vánoční posezení, které neznají z domova. Dále dostanou kolekce, aby si mohly ozdobit stromeček," prozradila Olga Radimecká. Dobrý pocit tak byl odměnou pro všechny startující. Nechyběly však ani tradiční medaile.

Andělský běh není jedinou akcí, kterou dvě kamarádky milující běh organizují. Ještě v zimním období připravují Valentýnský běh. Další běžecké aktivity pak chystají na jaro. Plány sportovkyň, které si říkají RůžOFFky v běhu, se neustále mění, ale stále lákají nové a nové sportovce. Proběhnou se lidé s andílky rovněž v příštím roce? „Už teď víme, že chceme tuto akci zopakovat, myslím, že se povedla," prozradila plány na prosinec příštího roku Olga Radimecká.