V příštích třech měsících se tak konečně dostane na Růžovou a Novou ulici. „V příštích měsících dostane podobný nádech jako náměstí," potvrzuje starosta Poličky Jaroslav Martinů. Obě mají být osázené žulou, podobně jako plácek u Tyršovy směrem k poště. „Chodcům to nabídne větší pohodlí a vizuální stránka se také zatraktivní. I když je pravda, že okolo konečné podoby se vedly mezi radními i zastupiteli diskuse," dodává starosta Jaroslav Martinů.

Daleko více však na obyvatele dopadne budoucí oprava Masarykovy ulice, ta je jedinou cestou pro řidiče ven z náměstí. Její oprava zatím nemá přesný termín. Třída pojmenovaná po prvním československém prezidentovi bude mít styl devatenáctého století. Vzniknou tu další promenády, které stavaři udělají z betonové vrstvy, jízdní pás pro automobily bude vydlážděný žulovými kostkami.

Nastanou kolize?

Masarykova ulice je dopravní tepnou centra. Odbor dopravy proto vyřeší neprůjezdnost ulice během rekonstrukce zprovozněním protilehlé Riegrovy ulice v obou směrech. Provoz tu může působit zmatečně. Denně i přes silnici prochází stovky chodců, kteří se proplétají mezi auty, u obchodů staví zásobovací vozy.

Bude to zážitek

„To bude zážitek. Snad se nic nestane, ale budou tu velké zmatky. Výjezd z Riegrovy nebude dobrý. Na křižovatce je hustý provoz, výjezd není ideální. A když přijedou zásobovací vozy, k nějaké kolizi dojít může. Až praxe ukáže, jestli mám pravdu," míní si Poličák Tomáš Netolický. V případě oprav uliček Nová a Růžová půjde o čtvrtou etapu revitalizace náměstí. Město ji zaplatí kompletně ze své kapsy a na renovaci tří ulic pošle necelých jedenáct milionů korun. Na všech ulicích se vymění vodovod, v Nové a Masarykově také kanalizace.