Ve Svitavách do „žhavého“ křesla na radnici na příští čtyři roky usedl nový starosta David Šimek. Je nejmladší v historii města a zřejmě také nejvyšší, protože bez několika málo centimetrů měří dva metry. Davidu Šimkovi jsme jako prvnímu v našem seriálu položili pět otázek. Třiatřicetiletý David Šimek má plno plánů.

Jaké budou vaše první kroky ve funkci starosty?

V současné době se snažím seznámit s chodem úřadu a s rozjetými projekty města. Vážím si rovněž aktivní spolupráce vedoucích jednotlivých odborů.

Jaké projekty budete připravovat jako první?

V minulém týdnu jsme už zahájili výstavbu Seniorcentra. Zpracováváme také projekt na komplexní úpravu zeleně ve Svitavách. V příštím roce bychom rádi zbudovali baby studio pro děti, které se nedostanou do mateřských škol. Vizí máme určitě mnoho. Nyní je třeba najít prostředky na jejich realizaci. Dále se snažíme vyřešit problematiku okolo hotelu Slavia na náměstí.

Ve kterých projektech budete pokračovat z předchozího volebního období?

Na jaře by měla začít intenzifikace čistírny odpadních vod a zateplení Mateřské školy Větrná a Základní školy Felberova.

Který projekt z uplynulého volebního období se nejvíce povedl?

Myslím si, že největší úspěch u svitavské veřejnosti sklidil Svitavský stadion. Je to nádherné místo pro odpočinek, ale i skýtá také prostor pro aktivní vyžití široké veřejnosti.

Jakým mottem se budete ve své funkci řídit?

Zajímám se o budoucnost. Mám v plánu v ní prožít zbytek života.