Před týdnem skončila oprava silnice u Hřebečského tunelu. Řidiči si oddychli, ale ne na dlouho. "Upozorňujeme řidiče, že od pondělí 6. listopadu do středy 8. listopadu do 23.30 hodin je na silnici I/35 uzavřen tunel Hřebeč. Důvodem je pravidelná údržba a kontrola technologie, komplexní zkoušky požární ochrany a pravidelné měření tunelu," informoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Objízdná trasa vede po staré silnici přes Hřebeč.

Stavba obchvatu Svitav jde do finále.
Dopravní peklo u Svitav. Objížďka a navrch semafory u Hřebečského tunelu

Řidiči jsou naštvaní. Pavel Hrubý ze Svitav jezdí tunelem každý den do práce do Moravské Třebové. "Proč všechny ty potřebné věci neudělali najednou při jedné uzávěrce, abychom konečně mohli jezdit tunelem bez omezení," řekl Hrubý.

V letošním roce jde už o třetí omezení v Hřebečském tunelu. Letos na jaře byl tunel tři měsíce uzavřený kvůli sanaci svahu. Od poloviny října byl provoz v tunelu řízen kyvadlově. Řidiči doufají, že současná třídenní uzavírka je na dlouho poslední.

Hřebečský tunel je od 6. do 8. listopadu zavřený.Hřebečský tunel je od 6. do 8. listopadu zavřený.Zdroj: Pardubický kraj