O tom, že konsorcium českých stavařů, které zahrnuje stavební firmy MI Roads, Doprastav a DUNA Aszfalt, se neodvolá proti vítězství Budimexu, dnes informoval server zdopravy.cz. Konsorcium skočilo v tendru jako druhé.

„Sdružení firem MI Roads, Doprastav a DUNA Aszfalt jako druzí v pořadí respektují výsledek této soutěže, proto jsme ŘSD zaslali vzdání se práva podat námitky proti výběru Budimexu tak, aby mohla realizace stavby začít co nejdříve,“ uvedla firma dnes v prohlášení, které server cituje.

Vítězství Budimexu v jiné zakázce konkurenti napadli. Jde o stavbu D11 z Trutnova na polské hranice. Konkrétně se odvolal český Metrostav, stavba má tak už několik týdnů zpoždění.

Psali jsme včera:

Vizualizace dálnice D35 v úseku Džbánov - Litomyšl
Dálnici D35 u Litomyšle postaví Poláci. Pokud se čeští giganti opět neodvolají

Ostatně, není bez zajímavosti, že o Budimexu jako firmě, jež podala na stavbu D35 u Litomyšle nejvýhodnější nabídku, informovalo ŘSD poprvé již vloni v srpnu. Více o tom píšeme ZDE. Pak znovu a už o Budimexu jako oficiálním vítězi včera. Vyhodnocování nabídek tak trvalo nezvykle dlouho, skoro půl roku.

Budimex je jednou z největších polských stavebních firem a v poslední době se snaží rozklížit monopol několika největších českých stavebních gigantů na domácím trhu s veřejnými zakázkami.

Mohlo by vás zajímat: Posun v děsivé kauze. Vrahům z Pohodlí u Litomyšle hrozí až dvacet let ve vězení

Zdroj: Deník/ Iveta Nádvoníková