Na cyklostezku za 29 milionů korun získají města dotaci 24,6 milionu korun. Na podzim bude vyhlášené výběrové řízení na dodavatele.

„S realizací počítáme od jara příštího roku, jakmile to klimatické podmínky umožní, protože se budeme při stavbě pohybovat zejména na zemědělských pozemcích. Každé z měst bude hradit úsek na svém katastru, většinu však pokryje dotace,“ uvedl místostarosta Jevíčka Miroslav Šafář.

Cyklostezka dlouhá zhruba tři kilometry má být hotová během příštího roku. V celém úseku se počítá s odvodněním a přejezdovými místy pro zemědělskou techniku.

Jevíčko.
Vzpomínka na jevíčský Tuzex: Tak co to dneska bude, klučiska

„Stezka je navržena s odpočinkovou zónou u Malonínského potoka v místě, kde se potkávají sousední katastry. Součástí projektu je i návrh veřejného osvětlení podél společné stezky v úseku od Jevíčka k mostu nedokončené německé dálnice pomocí 19 sloupů,“ doplnil Šafář.

Při přípravě projektové dokumentace jednali radní Jevíčka i Velkých Opatovic s mnoha vlastníky, přes jejichž pozemky trasa povede. Do jednání se zapojily i místní zemědělské podniky, státní správa a v neposlední řadě i Povodí Moravy, které je správcem toku Malonínského potoka.