„Zatímco jevíčská část je již zanesena do územního plánu a cyklokoncepce Pardubického kraje zpracované v loňském roce, trasa po katastru Velkých Opatovic je předmětem právě probíhající změny územního plánu," shrnuje aktuální stav projektu jevíčský místostarosta Miroslav Šafář.
Podrobnosti a časové souřadnice upřesňuje Kateřina Gerbrichová, starostka Velkých Opatovic. „Loni v dubnu schválilo změnu územního plánu zastupitelstvo. Jednou z těchto změn byla i cyklostezka. Od té doby probíhá zpracování územního plánu. Letos by měly změny projít schválením nadřízených orgánů," uvedla starostka.

Před pár dny byly dohodnuty technické parametry cyklostezky. „Nový pětikilometrový úsek mezi oběma městy by měl vést převážně po původních katastrálních cestách a měl by mít šířku tři metry," uvedl místostarosta Miroslav Šafář.

Důvodem, proč se města rozhodla pracovat na společném projektu, je jejich blízkost. „Řada lidí pracuje v Jevíčku, cestuje za nákupy. A stejné je to z Jevíčka k nám. Provoz probíhá po komunikaci, která není v dobrém stavu. Naší prioritou je bezpečnost obyvatel obou měst. A cyklostezka bude samozřejmě sloužit i turistickému ruchu," vysvětluje starostka Velkých Opatovic.

„V průběhu příštího roku bychom chtěli na základě studie proveditelnosti zpracovat projektovou dokumentaci pro podání žádosti o dotaci. Čekají nás také jednání s několika soukromými vlastníky, jejichž pozemky jsou, byť okrajově, v trase. Spolupracujeme s dotační společností a dostalo se nám ujištění, že náš projekt by mohl být právě pro svůj mezikrajový dopad úspěšný," doplnil starosta Dušan Pávek.