Poprvé se tak stalo v pondělí v Jedlové. Řidič tmavého automobilu vytlačil ze silnice čtyřiapadesátiletou ženu na kole, která jela ráno v devět hodin z nákupu. „Spolujezdkyně za jízdy sebrala cyklistce z košíku na zadním kole tašku s nákupem a peněženkou s jedním a půl tisícem korun. Automobil poté rychle odjel směrem do Hartmanic,“ uvedla policejní mluvčí Martina Simonová.


Téměř identický příběh se odehrál v úterý ráno v Dolním Újezdu. Jedenačtyřicetiletá žena přišla během okamžiku o tašku s osobními doklady a pětadvaceti tisíci korun. „Řidič tmavého osobního automobilu najel k cyklistce, takže musela zastavit. Z okénka se vyklonil spolujezdec a strhl ženě z řidítek kola tašku,“ sdělila Martina Simonová. Z místa muži odjeli na Litomyšl.


Obě přepadení jsou si hodně podobná. Shoduje se čas i způsob okradení. Ženy popisují vozidla jako tmavá, ale neshodují se na barvě. V Jedlové se jednalo údajně o modré, zatímco v Dolním Újezdu o hnědé auto s tmavými skly. Policisté po zlodějích pátrají a varují, aby si cyklisté dali na své věci velký pozor.