Klub je zaměřený na podporu cyklistiky ve Svitavách a okolí pro širokou veřejnost.

Mirva také v průběhu celého roku pořádá různé závody. Jedná se například o silniční závod Mirva tour, okruhový závod – Svitavské kritérium, závod MTB v Březové nad Svitavou a závod horských kol na Vysokém poli.

Mezi členy Mirvy patří opravdu zdatní závodníci. Světlým příkladem je Pavel Kuda „indián", jak zní jeho přezdívka mezi členy. Vybojoval prvenství na Mistrovství České republiky v silniční časovce SAC v kategorii C. Na co je náš „indián" obzvláště pyšný, je celkové páté místo v sérii závodů maratonů 53x11. K řadě letošních úspěchů patří také silniční závod Ori Cup a časovka v Linharticích, kde se umístil první ve své kategorii. V neposlední řadě si velmi váží čtyřiadvacátého místa na maratonu Košice-Tatry-Košice. Letošní sezónu hodnotí jako velmi úspěšnou. 

Další úspěšnou závodnicí je Pavla Báčová, která se umístila dvakrát třetí na Olympijských hrách v Turíně a letos vybojovala v časovce dvojic s Jiřinou Ščučkovou mistrovský titul.

Také v mužské kategorii se svitavský klub může pochlubit. Michal Horák letos vybojoval druhé místo v Dobrovicích v časovce amatérů v kategorii A. K slibným nadějím patří Ondřej Janků, který se stal vítězem poháru Drahanské vrchoviny horských kol, a Adam Dvořáček, který se umístil v tomto poháru celkově na druhém místě.

V ženské kategorii má klub tři úspěšné závodnice. Kromě již zmíněné Pavly Báčové jsou zde Jindřiška Sáblíková a Eliška Bílková. Jindřiška Sáblíková celkově vybojovala letos třetí místo v seriálu Cykloman, který se skládá z disciplín horských a silničních závodů. Eliška Bílková celkově obsadila první místo v poháru Českomoravské vrchoviny.

Celkovou letošní sezónu hodnotí závodníci velmi kladně.

(pb, eb)