Milovníci kol a bruslí si mohou začít plánovat výlety za poznáním nových cyklostezek. Vzniknou z Poličky do Bořin a na trase Polička – Modřec.
„Výstavba je ve fázi příprav. Místo je geodeticky vyměřeno a chystají se terénní úpravy. Vše by mělo být hotovo v srpnu 2017," sdělila tisková mluvčí Poličky Naděžda Šauerová.

Stavby za osm milionů korun nemusí město platit celé ze svého rozpočtu. Získalo dotaci ve výši 85 procent z celkové částky od Státního fondu dopravní infrastruktury.

Cyklostezka z Poličky do Bořin bude v celkové délce 2201 metrů. Náklady na tento úsek se vyšplhají na pět milionů korun.
Cyklostezka, která spojí Poličku a Modřec, bude měřit 2838 metrů. Stejně jako v předchozím případě bude mít na šířku 2,5 metru. „Tento úsek je oblíbený už nyní. Díky dotaci však získá asfaltový povrch," řekla tisková mluvčí Poličky Naděžda Šauerová. V tomto případě bude stavba stát tři miliony korun. Zajímavostí obou stezek je to, že jsou určené i pro chodce. Mezi místy, která spojují, totiž nevede žádný chodník. Cyklisté na tento fakt budou upozorněni značkami.

Město Polička plánuje výstavbu další cyklostezky, a to směrem na Borovou. Už teď je jasné, že nebude jednoduché získat pozemky. „Město musí oslovit padesát vlastníků pozemků. V současné době s nimi vyjednáváme," sdělila tisková mluvčí. Z důvodu, že trasa vede v blízkosti železniční trati ve směru na Žďárec u Skutče, tak je potřeba získat souhlas ke stavbě i od Českých drah.