Jeho hostem byl senátor a předseda KDU–ČSL Jiří Čunek. Otiskujeme několik dotazů, které senátorovi pokládali hradečtí byznysmeni.

Jste pod obrovským tlakem médií, jak se s ním vyrovnává vaše rodina a jak vy? Vypadáte v pohodě.

Není to pravda, přibylo mi vrásek. Politika proměale není první meta. Mám hodnotový systém postavený jinak, takže mě nikdo nezhroutí tím, že mě vyhodí, nebo nevyhodí z politiky.

Jak hodláte dál postupovat při řešení romské otázky?

Já vám poradím. Když odstoupím od řešení této otázky a situace zůstane stejná jako teď, tak vám, kteří chcete při svém podnikání omezit rizika vstupem na jinou část trhu, radím, dejte se na tuto oblast. Protože dnes je to dobrý byznys pro všechny společnosti, které chtějí vydělávat a v zásadě toho moc nedělat.

Chce se mi věřit tomu, co říkáte. Politika nikdy čistá nebyla a ani nikdy nebude. Stal jste se obětí něčeho takového? Řekněte nám upřímně, spoustu lidí si tak můžete získat, nebo je ale taky odradit.

Politik si při vstupu do politiky buduje tým, bez něj nemá šanci, a pokouší se uspět. Pracuje na tom, aby si zvolil správné spolupracovníky a prostředky. Bláto, které se na něj hází, buď ustojí a s týmem se naučí problémy řešit, nebo skončí hned v začátku… Dokud jsem byl starostou, nepřišlo namějediné trestní oznámení. První na mě přišlo 36 hodin poté, co jsem se stal senátorem… (Uvádíme jen část senátorovy odpovědi. Jiří Čunek na tuto otázku totiž odpovídal celkem 12 minut.)

Takže je Jiří Čunek nevinen?

Na tuto otázku po mně nechtějte odpověď.