Pokládají to za neuvěřitelné plýtvání penězi daňových poplatníků a sami podle svých slov v nemocnicích a krajských lékárnách přes možnost přijmout dar kraje poplatky nadále hradí.

Odpůrců regulačních poplatků, kteří volají po jejich zrušení, je o více než polovinu méně, sotva 30 % hlasujících.
Na druhé straně ale názorově mnohem vyrovnanější diskuse vládne příspěvkům pod článkem. Ten vypočítával, co by za miliony, které oba východočeské kraje vloni utratily při proplácení poplatků, mohlo být jiného.

„Regulační poplatky představují sprosté, zákonem posvěcené, okrádání pacientů,“ okomentoval jeden ze čtenářů srovnání v článku, podle něhož za 50 milionů korun vynaložených vloni Královéhradeckým krajem na proplácení poplatků mohly být postaveny dva chirurgické pavilony.
„Ano, mohly by být dvě chirurgie, ale bylo by také okradeno vesměs mnoho důchodců, kteří jsou povětšině návštěvníky ordinací. Zvláště špatně nastavené poplatky v lékárnách hýbou veřejností. Proč se má platit regulační poplatek za to, že musím užívat dlouhodobě určitý lék, nebo užití antibiotika, to má pacient odmítnout se léčit tímto lékem? Absolutně nesmyslné. Některé regulační poplatky jsou na místě, např. za pohotovost či pobyt v nemocnici. Doma si přece musím také kupovat potraviny,“ přidal se pisatel Josef Kovář.

Co si myslíte o proplácení regulačních poplatků?

Ať se změní systém proplácení, aby byl zákonný 2%
Je to neuvěřitelné plýtvání, ale sám možnost využívám 1%
Je to neuvěřitelné plýtvání, já osobně to odmítám 67%
Když je proplácí, mají i v soukromých zařízeních 1%
Kraj by měl proplácení zachovat, ale omezit 1%
Poplatky by měly být zrušeny 28%

„Jedině díky současnému vedení kraje jsem mohl absolvovat léčebně-rehabilitační pobyt. Toho času nezaměstnaný s příjmem 4895 Kč bych na to prostě neměl. Ten, kdo poplatky vymyslel, se díval na průměrnou mzdu 23 tisíc, ale té často nedosahují ani dva lidé dohromady. Tvrzení, že je to jen jejich problém, neuznávám, protože je scestný,“ přisvědčil čtenář Pavel Tomeš.

„Protipoplatkových“ názorů bylo v diskusi méně. „Ano, to je prostě myšlení ČSSD. Raději zaplatíme 30 korun za lidi, než abychom pro ně udělali něco užitečnějšiho, jako jsou napřiklad silnice,“ napsal čtenář pod nickem David. Reagoval tak na skutečnost, že za 34 milionů, utracených vloni za proplácení poplatků v Pardubickém kraji, se dalo pořídit deset rekonstruovaných silnic.

„Proč se poplatky vlastně platí, když jdou do kapes lékařů a ne do systému? Proč se ve zdravotnictví nešetří?“ ptá se diskutér pod pseudonymem Franta.