Pondělí

Sezona na zámku v Litomyšli byla v sobotu zahájena. Po zimě se vrátili do památky UNESCO návštěvníci. Více se dozvíte ZDE.

Úterý

Radní prodloužili lhůtu pro zaslání nabídek do výběrového řízení na dodavatele revitalizace zámeckého návrší v Litomyšli. Stavební firmy, které se ucházejí o revitalizaci zámeckého návrší, mají tak více času na přípravu. Více ZDE.

Středa

Rada Pardubického kraje v pondělí rozhodla o dalších velkých změnách ve školství. Sloučí speciální základní školy v Bystrém a v Poličce. Více ZDE.

Čtvrtek

V lokalitě Zářečí v Březové nad Svitavou trénují hoši na skateboardech. Moderní sportoviště nahradilo nevzhledné skladiště někdejšího státního statku. Skatepark ještě čekají úpravy. Fotografie a další informace najdete ZDE.

Pátek

Naděje na brzkou rekonstrukci hotelu Slavia na svitavském náměstí zmizela. Firma Finex Investment, která chtěla objekt zrekonstruovat, od svého plánu upustila. Více ZDE.

Na dlouhý seznam věřitelů Sazky se přidávají se svými pohledávkami i některé radnice ze svitavského okresu. Podrobnosti najdete ZDE.

Sobota

Záchranná stanice Zelené Vendolí trpí nedostatkem peněz. Aby přežila, musela pro letošní rok uzavřít naučný okruh pro veřejnost. Hlavně děti proto budou muset na výlet za zvířaty odjet do vzdálenějších míst. Více ZDE.

První plán na protipovodňová opatření pro město Litomyšl vznikl již před dvaceti lety. Ale už minimálně čtyři roky se hovoří o další úpravách na toku řeky Loučné. Podrobnosti ZDE.

První dubnový víkend začal na silnicích tragicky. Nehoda u Opatova si vyžádala jeden lidský život. Odpoledne záchranáři zasahovali u havárie čtyřkolky ve Vranové Lhotě. Více ZDE.

Neděle

O tom, kde si Jaroslav Vrchlický se léčil z revmatismu nebo kde se narodil písmák Václav Klejch se dozvíte ZDE.

Fotky nejmladších občánků, které přinášíme každý týden, si můžete prohlédnout ZDE.