Pondělí

Žáci z vojenské školy se zúčastnili mezinárodní studentské konference, která se konala na gymnáziu v Olomouci – Hejčíně a v Libavé. Studenti vojenské školy prezentovali životní cestu veterána druhé světové války Josefa Švarce, pamětníka z francouzského bojiště u města Dunkerque.

Lidé v Moravské Třebové, Poličce a Litomyšli znají nové vedení radnice.

Věřící z koclířovské Fatimy se vydali na Národní pouť do Říma. Připojili se tak ke stovkám poutníků z České republiky. Více naleznete ZDE.

Případ uplácení ředitele poličské knihovny Jana Jukla má rozuzlení. Roční trest s osmnáctiměsíčním podmíněným odkladem dostal třiašedesátiletý šéf instalatérské firmy Ladislav Sterenčák ze Svitav. Více naleznete ZDE.

Úterý

V Litomyšli skončil 8.ročník soutěžní přehlídky sportovních, adrenalinových, dobrodružných, extrémních a cestopisných filmů.

Ve Svitavách zvolilo zastupitelstvo nového starostu. Stal se jím David Šimek. Více naleznete ZDE.

Středa

V Březové nad Svitavou zvolili starostou Martina Kisse. V Jevíčku obhájil post starosty Roman Müller. Vše o volbách naleznete ZDE.

Čtvrtek

Úřad práce informoval o míře nezaměstnanosti ve svitavském okrese. Ta opět mírně stoupá. Odborníci varují, že bude hůř. Nejlepší situace je dlouhodobě na Poličsku, nejhorší na Moravskotřebovsku.

Pátek

Karel Zapalač, člen prezidia České barmanské asociace v Poličce předával celý týden své zkušenosti mladým adeptům tohoto povolání. Více naleznete ZDE.

Sobota

Lidé měli možnost na zámku v Litomyšli ochutnant Svatomartinská a mladá vína z letošní sklizně. Více naleznete ZDE.

Zemědělci z Litomyšlska a sousedního okresu Ústí nad Orlicí se sešli v sobotu večer při bohoslužbě za úrodu v Litomyšli. Více naleznete ZDE.

Neděle

V hokejovém derby se utkaly celky z Litomyšle a Moravské Třebové. V napínavém zápase zvítězila domácí Moravská Třebová. Podrobnosti a fotografie naleznete ZDE.