Pondělí 7. června
Účastníci Světového běhu harmonie dorazili se zapálenou pochodní do Moravské Třebové.

Úterý 8. června
V Litomyšli vrcholily přípravy na mezinárodní festival Smetanova Litomyšl. Uklízelo se, sekala se tráva a finišovaly i instalace výstav v rámci Smetanovy výtvarné Litomyšle.

Středa 9. června
V Moravské Třebové otevřeli zdejší moderní aquapark.

Dva naložené kamiony odvezly z Litomyšle tunové sochy Aleše Veselého. Několik hodin trval transport děl jeřáby na kamiony. Zůstává už jen v Klášterních zahradách Kaddish, jinak jsou všechny sochy pryč.

Čtvrtek 10. června
Školáci v Morašicích vytvořili nový český rekord. Z jízdenek z autobusu a vlaku vytvořili 71 751 lodiček. Na stadionu v Litomyšli se konala soutěž mateřských škol z regionu. V Moravské Třebové se uskutečnilo veřejné fórum občanů, sestavili žebříček největších problémů města.

Pátek 11. června
Prezident Václav Klaus zahájil 52. ročník festivalu Smetanova Litomyšl. Souběžně začala i Smetanova výtvarná Litomyšl, jejíž pilotní výstavou je expozice děl Theodora Pištěka.

Sobota 12. června
Lidé ve Svitavách měli možnost navštívit muzeum po setmění. Viděli unikátní výstavu panenek, ukázky starých technik praní prádla a další zajímavé akce.

Neděle 13. června
Arcibiskup Dominik Duka otevřel v Osíku novou White Gallery. Galerii vybudoval na louce na konci vesnice Martin Janda, a to nejen pro díla své zesnulé maminky Ludmily Jandové. Nyní zde vystavuje své kresby Stanislav Kolíbal. Arcibiskup navíc večer sloužil v Litomyšli pontifikální mši.