Pondělí 24. února
O kyberšikaně bude od 16 hodin v aule svitavské knihovny přednášet preventistka svitavské policie Hana Kaizarová. Přednáška je určená rodičům, kteří se dozví o nebezpečích hrozící jejich dětem ve virtuálním prostoru a na sociálních sítích. Přednášející rodičům  poradí, jak nebezpečí číhajícímu na jejich děti účinně předcházet.

Úterý 25. února
Do nedávné minulosti Litomyšle nahlédnete v městské knihovně v Litomyšli. Promítání filmů, které připravil Stanislav Wagner, začne v 17 hodin.

Středa 26. února
Sportovci mající rádi adrenalin a dobrodružství si přijdou na své. Filmový festival o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech, Expediční kamera, startuje v 18 hodin v Divadelním klubu v Poličce.

Čtvrtek 27. února
Cestujete rádi? Libor Lněnička vás zve do země vycházejícího slunce, kulturních tradic a nádherné přírody – do Japonska. Přednáška se koná v rámci cestovatelských večerů v Ottendorferově domě ve Svitavách  od půl sedmé večerní.

Pátek 28. února
Dětský masopustní průvod se dopoledne projde Morašicemi.

Sobota 1. března
Masopust chystají také v Sebranicích. V 11 hodin začínají masopustní hody, které se konají u kapličky na Pohoře. O půl druhé vesnicí vyrazí průvod masek. Po deseti letech s vrací masopust také do Poličky. Taškařice a další program začíná v Centru Bohuslava Martinů ve 13 hodin.

Neděle 2. března
Vyvalte sudy, narodil se nám Bedříšek. V Litomyšli se bude konat lidová veselice se zabíjačkovými hody, tradičním masopustním pečivem a ani pivo na počest narození malého Bedříška nebude chybět. Sládek sud vyvalí na první nádvoří litomyšlského zámku ve dvě hodiny odpoledne.