Markéta Kutilová Tauerová

Markéta Kutilová Tauerová,
nezávislá novinářka a humanitární
pracovnice z Poličky
Novému prezidentovi přeji, aby se mu podařilo dostát svým slibům a také mu přeji, aby byl opravdu prezidentem nadstranickým a jak říká on sám – prezidentem všech.

Jaromír Lenoch

Jaromír Lenoch,
starosta Koclířova
Novému prezidentovi, když budu upřímný, tak bych přál obyvatelstvo se stejnou povahou, jako má on. Ale spíš bych přál nám, aby si uvědomil svou pozici a očekávání, s nimiž byl, doufejme, svými voliči volen. Prezidenta, rozdělujícího národ, svět a popírajícího fakta jsme si užili vrchovatě. Nám i jemu bych přál, aby přestal lhát, a to nám i sobě. Možná by to pro začátek stačilo, práce s tím bude mít na dvě volební období.

Jan Pikna

Jan Pikna,
ředitel festivalu Smetanova Litomyšl
Přímé volby polarizovaly národ. Lidé „své" kandidáty milovali a ostatní zatracovali i velmi hrubým způsobem. To se musí změnit. Pozice prezidenta si zasluhuje úctu a všichni bychom ji měli respektovat. Přeji novému prezidentovi, aby se mu podařilo uklidnit rozjitřené vášně a vrátit svému úřadu důstojnost.

Jaroslava Skácelíková

Jaroslava Skácelíková,
ředitelka Základní školy Kostelní náměstí
v Moravské Třebové
Pochopitelně hodně zdraví. V politické rovině mu přeji bezproblémovou komunikaci se zákonodárnými sbory, aby zavládl duch spolupráce prezidenta a zákonodárců. Přeji mu, aby měl šťastnou ruku při výběru svých poradců, svého týmu, tedy aby se obklopil lidmi reprezentativními, vzdělanými, příjemnými. Také aby se inspiroval svým předchůdcem – jeho chybami i úspěchy. Přeji mu, aby se na dobu jeho prezidentování pohlíželo jako na dobu zklidnění emocí, rozvoje země, prosperity. Jako na dobu, kdy „blbá nálada" lid opustila.

Jindřiška Soudková

Jindřiška Soudková,
knihovnice ze Svitav
Pan Miloš Zeman bude patrně velmi osobitý a svérázný prezident. Alespoň zpočátku. Popřála bych jemu i nám, dolním deseti milionům, aby zkusil být osobností s vlastnostmi, za které se nebudou muset stydět kronikáři a politologové mapující českou historii. ⋌(kk)