„Jsem rád i přes své nezvolení, vždyť zvítězila pravice! Je to rozhodně lepší varianta, než kdybych se já do sněmovny dostal a vyhrála by levice. Oběma našim zvoleným kandidátům v Pardubickém kraji jsem gratuloval. Jsem připraven jim jakkoliv pomoci. To, že se do parlamentu dostane pardubický primář Jiří Skalický, jsem trochu čekal, je velmi populární,“ řekl Pavel Severa. Nečekal ale, že se tolik lidí ujme akce ‚kroužkujte poslední‘. „Podobných překvapení bude více, a to nejen v naší straně, ale třeba i u ODS. Vždyť já sám jako lídr jsem nakonec skončil až sedmý. Ale je na tom vidět, že jsme tu kandidátku sestavili správně, lidé volili známé osobnosti ze svých měst a regionů,“ dodal Severa.
Co bude ale poté, co seděl v parlamentu téměř nepřetržitě od roku 1992, dělat, Severa zatím neví. „Mám tady seznam asi dvanácti věcí, které mi dala manželka, jako spravit dveře a namazat panty. Mám před sebou dokončení diplomové práce, poslední dvě zkoušky ve škole, dodělám si státnice a mezitím se budu rozhlížet, co dál,“ míní bývalý poslanec. Hodnotí to i z hlediska rodiny. „Bavili jsme se o tom manželkou u kafe. Je pravda, že buď pro mě nějaká možnost pracovního uplatnění není přílišnou výzvou, anebo to naopak naráží na zájmy rodiny a mých třech dětí. Zatím prostě nevím. Ruce mám ale zdravé, hlavu taky a zkušenosti mám také,“ řekl.

Severa vyloučil, že by usiloval o návrat do vysoké politiky v podzimních senátních volbách. „To je jedna z možností, která ale nevyhovuje rodině. V komunálních volbách jsem ochoten kandidovat někde vzadu, ale na čelní místa na kandidátce v Litomyšli lidi máme. Navíc jsem ze zdejší komunální politiky trochu vypadl,“ dodal.