Děkujeme všem čtenářům, kteří chválí redakci za zařazení stránky Řádků důvěry do Deníku. Vaše slova nás těší. A teď již k vašim dnešním příběhům.

Hledám přítelkyni pro syna

Vážená redakce,
jsem ráda, že jste se rozhodli pro Řádky důvěry.
Jako matka se bojím o syna, který stále pracuje, nekouří ani nepije alkohol, ale přesto je sám. Od doby, co se rozvedl a pak měl přítelkyni i s dětmi, ta ho opustila, tak se uzavřel do sebe. Žije jenom pro práci, má rád děti i ty mu scházejí. Snad bude tento článek číst osamělá žena či maminka s dítětem, která by mi v tomto směru pomohla. Tak by i ona nebyla samotná. Synovi bude 56 let, a proto chci a věřím, že se taková žena najde, která bude mít čas k občasným návštěvám a bude pro trvalý vztah. Chci jenom čestné jednání, proto aby to znovu špatně nedopadlo. Takovou, která věří v lásku, vzájemné porozumění a také se zklamala.

Čtenářka z Českého ráje

Ráda bych našla kamaráda
Dobrý den, vážená redakce, dovoluji si vám napsat a poprosit o pomoc. Jmenuji se Katka, jsem vdova a mám čtyři děti (18, 16, 14, 7). Je mi 34 let, jsem z Nové Paky. Ráda bych našla kamaráda, nebo i přítele. Sice zvládám, co se dá, ale mužská práce chybí, a i to pohlazení. Život je moc krásný, ale samotnému člověku je moc smutno.
Vám přeji dalších krásných příspěvků a úspěchů.

Katka z Nové Paky

Osloví můj příběh férového muže?

Vlivem nepříznivých událostí v životě jsem zůstala sama. Mé manželství skončilo před pár lety rozvodem, další vztah přerušila smrt a poslední jsem ukončila já.

Rodiče ani jiní příbuzní už nežijí a nejhorší je, že jsem ztratila i jedinou dceru. Mám sice kamarádky, ty jsou však vdané, mají své starosti a já si s nimi připadám tak nějak navíc.

Snažím se nepodléhat pocitu opuštěnosti tím, že si stále vyhledávám nějakou činnost.Hodně čtu, sleduji soutěžní pořady, různé filmy, chodím do přírody nebo doma něco vylepšuji.Ne vždy se mi daří zahnat chmurné myšlenky, samota doléhá, protože chybí blízký člověk. Ten chybí i v situacích, kdy potřebuji poradit nebo s něčím pomoci.Proto se obracím na Řádky důvěry s trochou naděje, že se mi podaří jejich prostřednictvím někoho takového poznat.

Je mi 68 let, jsem štíhlá, vysoká 172 cm a mám středoškolské vzdělání. Nejsem ošklivá, ani nemám tělesnou vadu.Byla bych ráda, kdyby můj příspěvek v Řádcích důvěry oslovil férového muže vyšší postavy, trochu duchovně založeného, který se ještě nehodlá smířit se samotou a měl by zájem se setkat a pohovořit si.Pokud bychom poznali, že preferujeme obdobné životní hodnoty a máme oba zájem dál se vídat, mohli bychom navázat přátelství, a mít tak šanci prožít další léta už radostněji.

Jsem toho názoru, že nejvíc potřebuje člověk ke spokojenému životu – kromě zdraví – druhého člověka, který si ho váží, rozumí mu a stojí při něm v každé době.

Čtenářka ze Strakonic

Nabízíme přátelství a šumavský klid

Jsme starší důchodci a vlastníme na Šumavě menší domek.Nyní, kdy děti dospěly, tam býváme v létě sami. Využíváme tedy Řádků důvěry k tomu, že by se možná někdo rád v klidném a krásném prostředí seznámil s novými lidmi a novým koutem Šumavy.
Máme rádi přírodu, kulturu, podle možností turistiku. Byli bychom rádi, kdyby naši noví přátelé měli podobné zájmy.

Marie ze Šumavy

Už nechci být sám

Rozhodl jsem se napsat do rubriky Řádky důvěry. Jsem svobodný, je mi 36 let. Mezi mé zájmy patří myslivost, příroda, motorky a automobily, doma mám pejska –jezevčíka.

Jsem vyučený strojní mechanik, ale nyní jsem v částečném invalidním důchodu a pracuji v chráněné dílně.
Delší dobu jsem sám, a proto bych se rád seznámil s hodnou slečnou nebo svobodnou maminkou; děti nejsou překážkou, mám je rád. Bydlím spolu s rodiči v rodinném domku.

Mirek od Pelhřimova

Najdu spolehlivéhokamaráda?

Jsem dvanáct let vdova. Je mi 57 let, měřím 175 centimetrů, jsem soběstačná a sedm let jsem na invalidním vozíčku (nepostavím se nanohy). Děti mají málo času, kamarádi (kamarádky) se na mne vykašlali. Žiju sama v domě s pečovatelskou službou (je to nová bytovka).
Bydlí zde staří lidé, a tak jsem stále sama, nemám žádného kamaráda. Raději bych se seznámila s mužem než se ženou.
Ráda bych proto poznala spolehlivého kamaráda, řidiče, sportovního typu, vyšší postavy.

Chtěla bych se s někým rozjet po republice i k moři. Jinak trávím dny v bytě na balkoně, anebo jezdím sama na oblíbené místo k řece.

Čtenářka z Táborska

Na vzhledu ani na postavě nezáleží

Hledám ženu, která má sice vše, ale je sama a chybí jí cit, láska, něha, pohlazení. Prostě opora – náruč muže.
Život není snadný, přesto tohle můžu nabídnout, aby byl lepší. Nehledám však takovou ženu, která střídá muže. Na kráse, postavě nezáleží. Věk by měla mít tak od 50 let výše. Může být i invalidní, ale nekuřačka. Nejlépe, kdyby se ozvala žena z okolí Prachaticka, Strakonicka, která hledá totéž, co já, a má podobné zájmy, které si lze vzájemně prohloubit.

Jinak jsem obyčejný rozvedený muž, 56letý, štíhlé postavy, 175 cm vysoký, mám rád kulturu (knihy, poezii, film, hudbu, výtvarné umění), sport, přírodu. Předem děkuji za případné odpovědi. Josef, Prachaticko

Snad nemám příliš velké nároky

Ráda čtu ve vašem deníku Řádky důvěry. Po určitém váhání jsem se rozhodla napsat také.

V předchozích letech jsem neměla štěstí na seznámení s přímým, charakterním, normálním klukem. Ztratila jsem už odvahu a chuť nějaký vztah vyhledávat. Až četba v Řádcích důvěry mi odvahu dodala.

Jsem obyčejná, 35letá, svobodná, silnější postavy, ale pohybu se nevyhýbám.
Ráda jezdím na kole, pracuji na chalupě, vydávám se na výlety. Také ráda vařím a zabývám se domácími pracemi.
Mám zájem poznat pracovitého kluka, který by chtěl navázat hezký vztah a měl později zájem i o klidný rodinný život.
Nehledám ani tak krásu, již jsem poznala, že není důležitá. Nesnáším ale lenost a vypočítavost.
Snad nemám příliš velké nároky a ozve se mi mladý muž mezi 35 až 40 lety obdobných zkušeností a názorů. Opět doufám.

Čtenářka z Písecka

Chcete napsat do Řádků důvěry?

Do Řádků důvěry můžete napsat vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě touto cestou získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na adresu Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, případně na e–mail milena.holmanova@denik.cz.Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy adresátům samozřejmě doručíme.