Opravdoví gurmáni si nenechají ujít ani sobotní soutěž v přípravě kotlíkových gulášů či soutěž o nejlepší bábovku a samozřejmě nedělní sousedskou husičku na Smetanově náměstí.

Po letech okouzlení mezinárodní kuchyní se naše gastronomie čím dál častěji vrací k tradičním českým pokrmům a je zřejmé, že dobře uvařená česká jídla z kvalitních surovin mohou oslovit i zahraniční návštěvníky a dokonce se pro ně stát jedním z lákadel. Legendou české kuchyně je Magdalena Dobromila Rettigová, která v obrozeneckých letech povýšila vaření nad rámec kulinářského díla jako výraz osobnosti a národní hrdosti. Hospodyňky učila, aby jídlo bylo nejen chutné, ale i estetické, snažila se přimět zkušené kuchařky, aby nepodléhaly stereotypu a experimentovaly. Tyto stále moderní požadavky provází gastronomické slavnosti, pořádané k poctě a oslavě jedné z nejslavnějších litomyšlských žen.

Ryby a vodní žoužel

Téma letošního, v pořadí už třetího ročníku je „Rozličné ryby a vodní žoužel." Rybím receptům věnovala Rettigová ve své Domácí kuchařce celou kapitolu. Nejčastěji zpracovávala kapra a štiku, objevila ale také mníka, „ouhoře", lososa a pstruha, mezi ryby zařadila nejen mušle, ale i raky, žáby a šneky. Ryby do Litomyšle dávno patří. Je zde jedna z nejstarších pstruháren v českých zemích, založená mlynářem Kašparem Vackem již v roce 1862. Dodnes se v ní tradičním způsobem chová vyhlášený „Vackův pstruh".

V Litomyšli má sídlo rybářství, které v současnosti obhospodařuje 220 rybníků o celkové rozloze 1100 hektarů. Důraz klade na maximální ohled k životnímu prostředí, jakosti vod a údržbě rybníků jako významných krajinných prvků. Devadesát procent roční produkce tvoří kapr obecný, chov doplňuje lín, tolstolobik, amur, candát, štika, sumec, také síhové a lososovité druhy ryb, speciálním programem pak je chov chráněných a ohrožených druhů pro zarybňování vod u nás i v zahraničí.

Letošní novinky

Nově se Gastronomické slavnosti v sobotu 24. května spojí se soutěží FOOD CUP Czech Specials 2014, ve které se certifikované restaurace utkají v přípravě litomyšlského pstruha. Slovem je doprovodí Jan Rosák. Na pódiu ale nebude sám, do Litomyšle se vrátí také „Kluci v akci" Filip Sajler a Ondřej Slanina.

Ondřej Slanina navíc Gastroslavnostem věnoval dva poukazy na svůj mistrovský kurz vaření v hotelu Chateau St. Havel, které získá  nejaktivnější účastník Gurmánské pouti. Určitě je na co se těšit.

Letošní novinkou byla Gurmánská pouť pro školáky aneb „Rettigová znovu ve škole". Školní jídelny Scolarest při I. a II. základní škole budou po dva týdny kromě běžných jídel nabízet také speciální „rettigovské" pokrmy, za jejichž konzumaci mohou děti sbírat body. Školák s největším počtem bodů vyhraje pro svou rodinu dobrodružný výlet parníkem.

Festival podporuje kvalitní českou gastronomii společně s projektem Czech Specials agentury Czech Tourism, která je hlavním partnerem. Pod záštitou Rady Pardubického kraje slavnosti pořádá Smetanova Litomyšl, o.p.s. a Smetanův dům ve spolupráci s Asociací kuchařů a cukrářů České republiky, SOŠ a SOU Polička, Městem Litomyšl a Rybářstvím Litomyšl. Prezidentem slavností je Václav Šmerda, předseda pobočky Východní Čechy Asociace Kuchařů a cukrářů České republiky.

Prezidentem slavností je Mistr kuchař Václav ŠmerdaGastroslavnosti M. D. Rettigové mají také svého prezidenta. Stal se jím nestor české gastronomie, kvalifikovaný odborník v oboru gastronomie, účastník mnoha zahraničních i domácích kuchařských soutěží Václav Šmerda. Od roku 1993 do 1998 byl členem Národního týmu kuchařů ČR. Je to odborník na slovo vzatý – kuchař specialista,  Mistr kuchař. Je nositelem akreditace Ministerstva školství k provádění vzdělávacích programů zaměřených na další vzdělávání pedagogických pracovníků a další.

Mimo jiné vařil pro prezidenty Václava Havla a Václava Klause, španělského krále, dánského prince, apod.

Je nositelem nejvyššího kuchařského ocenění, a to Kříže svatého Vavřince.

(gs)