Radní chtějí, aby se lidem ve městě dobře žilo, a tak vylepšují okolí jejich bydlišť. Každý rok opraví některé ze sídlišť a také rozšiřují parkoviště.

Koncem srpna se na sídliště Boženy Němcové nastěhují stavebníci, aby opravili vozovku. „Naší snahou je opravovat hlavní povrchy na všech sídlištích. V letošním roce jsme vybrali sídliště Boženy Němcové," uvedl poličský starosta Jaroslav Martinů. Radní každý rok vylepší některou z částí města.

Zámková dlažba

„Provedeme zásadní obnovu povrchů. Sídliště bylo vybudované v šedesátých letech dvacátého století. Je zcela pochopitelné, že vozovky a chodníky už vzaly za své," vysvětlil Jaroslav Martinů. Za čtyři a půl milionu korun město nechá sídliště nově vyasfaltovat. Na chodníky řemeslníci položí betonovou zámkovou dlažbu. Upraví také okolní plochy se zelení.

Na sídlišti jsou stovky bytů. Stavební práce potrvají zhruba měsíc, ale život v této části města se nezastaví. Obyvatele čeká částečné omezení. „Nemáme jinou možnost, než práce udělat téměř za běžného provozu. Budeme dbát na zvýšenou opatrnost, aby nedošlo k úrazům," sdělil starosta.

Poličané jsou rádi, že radní myslí i na obyvatele. „Je dobře, že město neopravuje jen památky, ale dává peníze do oprav i tam, kde bydlí lidé. V některých částech města je to zapotřebí," řekl František Kopřiva z Poličky.

Také požadavky na rozšíření parkovišť jsou tématem, které se velice často objevuje na stole radnice. Téměř každá rodina má auto, některé mají i dvě nebo tři. Místa ale chybí. „Každoročně zvyšujeme počty parkovacích míst. Jedná se hlavně o sídliště, kde počet aut přesáhl původní kapacitu parkovišť," poznamenal Jaroslav Martinů.

Místa pro auta budou

V letošním rozpočtu mají radní na parkoviště jeden a půl milionu korun. „Letos posílíme parkoviště na ulici Družstevní a Hegerova. Dobudujeme také parkovací stání u krytého bazénu," slíbil starosta. Každý rok vyřeší několik žádostí. „Myslím si, že během pěti let bychom mohli pokrýt nejpalčivější požadavky a kapacitu pokrýt ke spokojenosti občanů," dodal Jaroslav Martinů.