V městečku se dlouhou dobu připravovali na odstraňování bariér v ulicích. Práce ale ještě nezačaly. Radní museli zrušit výběrové řízení.

V Bystrém získali dotaci ze státního fondu dopravní infrastruktury na vybudování bezbariérových chodníků na ulici Na Drahách. Do stavebních úprav se ve městě ale zatím pustit nemohou.

Radní ještě nemají vybranou firmu, která by je provedla. „Výběrové řízení jsme museli anulovat. V prvním kole se přihlásilo pět uchazečů. Bohužel čtyři jsme museli vyloučit, protože jejich nabídky nesplnily podmínky zadání," vysvětlil bysterský starosta Miloslav Sejkora.

Radním jde o čas, proto obratem vyhlásili nové výběrové řízení. „Včetně nezbytné administrativy bude trvat minimálně měsíc. Stavební práce pak musí být hotové do konce listopadu," řekl starosta. Musí stihnout všechno. Hrozbou jsou klimatické podmínky, protože Bystré je v oblasti, která je položená ve vyšší nadmořské výšce. Na druhou stranu musí dotaci do konce roku ještě vyúčtovat.

Pohodlná chůze

Vloni v městečku vybudovali nové chodníky kolem hřbitova. Letos se stavební úpravy týkají ulice Na Drahách. „Jedná se o zhruba dvě stě metrů chodníků po obou stranách. Chceme, aby vyhovovaly tělesně postiženým i starším občanům," upřesnil Miloslav Sejkora. Snížené nájezdy přijdou vhod také maminkám s kočárky.

Podle rozpočtu činí náklady na úpravy chodníků osm milionů korun. Po soutěži může být cena mnohem nižší.