V sobotu 30. listopadu zde od 9 do 17 hodin již podruhé uskuteční akce s názvem Charity day.

Loňský rok byl pro Gymnázium Aloise Jiráska premiérou a nečekaným úspěchem. Studenti a učitelé se rozhodli strávit příjemný sobotní den ve škole a pomoci tak dobré věci. Pro návštěvníky připravili mnoho různých aktivit, jako například posezení v kavárně nebo dílny, kde si mohli vytvořit své vlastní výrobky. Den zakončilo vystoupení studentské skupiny Rock down. Z této akce se podařilo získat neuvěřitelných čtyřicet tisíc korun. Výtěžek byl předán Léčebně dlouhodobě nemocných v Litomyšli.

Protože se charitativní den vydařil, učitelé a studenti se rozhodli akci zopakovat. Stejně jako loni bude proto pro všechny připravená francouzská kavárna, anglická čajovna a tvůrčí dílna. Dále bude možné navštívit kino a Vánoční trhy. Oproti minulému roku se všichni mohou těšit i na posezení u piva v německé pivnici a další překvapení.

Letošní výtěžek poputuje na podporu léčby Matýska Loučky z Pazuchy. Roční chlapec trpí leukémií a již podstoupil chemoterapii a transplantaci kostní dřeně. Všichni lidé, kteří chtějí strávit svůj volný čas netradičně a tím současně přispět na dobrou věc, jsou srdečně zvaní.

BARBORA KOŠŇAROVÁ