Radní včera zveřejnili záměr. Projekt kongresového centra v Moravské Třebové prodají i s objektem.

„Rozhodli jsme se objekt nabídnout soukromému podnikateli. Záměr nového majitele budeme každopádně směrovat k tomu, aby v budově vznikl společenský sál. Proto centrum prodáváme i s projektovou dokumentací, ale nebudeme trvat na plném rozsahu,“ uvedl místostarosta Moravské Třebové Miloš Izák. Město odkoupilo budovu bývalé dětské nemocnice od kraje před několika lety. Vedení odmítá sdělit prodejní částku nemovitosti. „Zveřejněním ceny bychom mohli ovlivnit nabídky ze strany kupujícího,“ vysvětluje mluvčí Pavlína Horáčková.

Moravskotřebovští radní počítají i s možností, že se jim žádný kupec neozve. „Záměr výstavby kongresového centra jsme rozhodně neopustili. Pokud se zájemce neobjeví, budeme jednat, co s objektem uděláme,“ dodal Miloš Izák.

Podnikatel Ladislav Bílek plánoval, že opraví sál ve svém domě na náměstí. „Když jsme zveřejnili plány na stavbu centra, od záměru odstoupil a investoval do svých obchodů,“ sdělil před časem starosta Josef Ošťádal. Moravskotřebovští dále zůstávají bez sálu pro plesy a kulturní akce. Radní hledají náhradní řešení. „Jisté možnosti se nám už rýsují, ale zatím nebudeme nic prozrazovat,“ řekl Miloš Izák.

Budova bývalé dětské nemocnice se měla změnit na čtyřhvězdičkový hotel s kongresovým centrem. Ve městě totiž zoufale chybějí ubytovací kapacity. Plán však ztroskotal na penězích.