„Vjezd a výjezd do areálu bude z ulice Luční. Ta bude společně se Starohradskou ulicí rozšířena. Zároveň bude občanům v části ulice Luční sloužit nový chodník, který bude od silnice oddělen zelení. Investor splnil i odstínění přilehlého domku,“ uvedla mluvčí města Naděžda Šauerová.

Mimo jiné dojde k vybudování dalšího parkoviště mimo nákupní areál pro 21 aut. To má být nabídnuté ke koupi městu. V novém areálu firma vysází mnoho nových stromů a další zeleň, přibudou lavičky, stojany pro kola.

Psai jsme: 

„Pokud jde o čistotu a úklid prostranství, zde je investor vázán přísnými smlouvami. Najímá pro úklid profesionální firmy a ubezpečil o čistotě celého areálu,“ dodala Šauerová. Zajímavý je průzkum společnosti Billa, podle kterého by v Poličce mělo nakupovat 74 procent zákazníků pěších, tedy bez využití auta k nákupu.

Areál Koh-I-Nooru Ponas odkoupil developerz Prahy a vybuduje tu Retail park Polička. Místo Ponasu v Poličce vznikne supermarket Billa a několik menších obchodů. Stavbě nového objektu bude předcházet demolice stávajících budov.Developerská firma chce otevřít nové obchodní centrum na konci roku 2022.