Odpověď je zcela jednoduchá. Přece renovace poličského centra. Tak hlasovali lidé, kteří se mimo jiné zúčastnili Roadshow ROP Severovýchod, který s projektem Hvězdy Severovýchodu objíždí region.

„Regenerace Palackého náměstí v Poličce zajistila obnovu povrchu vnitřní plochy náměstí, která byla úpravou v sedmdesátých letech 20. století degradována odstraněním historické dlažby a zalitím středové plochy asfaltem," uvedla Silvie Špryňarová, tisková mluvčí ROP Severovýchod.

Nová úprava náměstí sjednotila jeho historický ráz a doplnila nezbytný městský mobiliář a zeleň tak, aby náměstí důstojně sloužilo obyvatelům města. Náměstí přispívá k atraktivitě celého historického jádra města s národními kulturními památkami, jako je radnice, mariánský sloup a kašny.

Projekt rekonstruovaného poličského náměstí se připojil ke čtrnáctce dalších vybraných akcí a stal se již patnáctým finalistou. Tamní radnice na předělání náměstí do stylu devatenáctého století získalo dotaci od ROPu více než patnácti milionů korun. V září pak bude ve webovém hlasování na adrese hvezdyseverovychodu.cz soutěžit po boku trutnovského Uffo centra, hradeckých Šimkových sadů či pavilonu leknínů botanické zahrady v Liberci.